Autor Wątek: XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela  (Przeczytany 9221 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1372
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 28, 2012, 07:06:14 pm »
Filmiki fajne. Ewidentnie widać, że kolega Jarek nie ostrzelał wszystkich tarcz podczas pierwszego ostrzału. Ostatnią tarczę dostrzelił dwoma strzałami z drugiego magazynka.
Wg mnie powinno być DQ
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 28, 2012, 07:43:08 pm »
Cytuj

To te filmiki robiłeś aparatem ?

No niby tak, to taka uboczna funkcja mojej lustrzanki.
Do rejestracji tego typu imprez wystarczy.
Myślę o udostępnieniu tych filmików publicznie właśnie w celach poglądowych ale musiałbym najpierw uzyskać zgodę osób startujących. (nowy regulamin YT)
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 28, 2012, 08:14:39 pm »
Cytat: "jerbro"
Wg mnie powinno być DQ

 :mrgreen:
Niestety nie masz racji Jurek. Ta część toru wymuszała jedynie wymianę magazynka, więc można było dowolnie ostrzelać każdą tarcze pojedynczo lub jak Filip wszystko po 4 razy z dwóch magazynków. Brak przestrzeliny w tarczy to procedura ( czyli ekstra 10 sekund do czasu). DQ strzelec dostaje za naruszenie warunków bezpieczeństwa toru lub przepisów danej konkurencji. W tym przypadku poszło gładko  :p
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 28, 2012, 08:16:40 pm »
Cytat: "Darek"
Myślę o udostępnieniu tych filmików publicznie właśnie w celach poglądowych ale musiałbym najpierw uzyskać zgodę osób startujących. (nowy regulamin YT)
Z tym chyba nie będzie problemu. Nie wiem czy zmieniło się prawo autorskie, ale jeśli na filmie masz uchwyconych więcej niż 3 osoby to już jest "zgromadzenie" i można to spokojnie upubliczniać  :mrgreen:
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline ryba MR

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 510
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 28, 2012, 08:28:34 pm »
Filmiki do wyłapania błędów super
Pozdrawiam Maciej
===================
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

Offline kingtiger

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 274
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 28, 2012, 09:27:25 pm »
Kamera, statyw, szeroki plan i jest dokumentacja filmowa. Przecież operatorzy kamery mogą się zmieniać.
"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine"

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1372
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 28, 2012, 09:52:32 pm »
Cytat: "pimos"
Ta część toru wymuszała jedynie wymianę magazynka, więc można było dowolnie ostrzelać każdą tarcze pojedynczo lub jak Filip wszystko po 4 razy z dwóch magazynków. Brak przestrzeliny w tarczy to procedura ( czyli ekstra 10 sekund do czasu). DQ strzelec dostaje za naruszenie warunków bezpieczeństwa toru lub przepisów danej konkurencji. W tym przypadku poszło gładko  :p


Przed moim przebiegem rozmawialismy o tym, że pierwszy ostrzał dotyczy wszystkich 5 tarcz. Czyli po prostu wszystkie 5 tarcz musi być ostrzelane, następnie zmiana magazynka i np. kolejne 5 strzałów. Dlatego doładowywałem magazynek do 10 kulek, aby za pierwszym razem ostrzelać wszystkie 5 tarcz.
W przypadku Jarka za pierwszym razem zostały ostrzelane tylko 4 tarcze. Zmienił magazynek i oddał 2 strzały do ostatniej piątej tarczy. Czyli złamał przepisy konkurencji, czy nie?
Moim zdaniem nie poszło "gładko"

I jeszcze jedno. Czas przebiegu Jarka to 54 sekundy, gdzie jest więc te 10 sekund kary  :?:
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 28, 2012, 10:56:09 pm »
Jurek
Na tym polega specyfika IPSC. Na briefingu jasno powiedziano. Każda z tarcz ostrzelana conajmniej 2-krotnie z obowiązkową wymianą magazynka na torze. Wariantów jest masa :

- 5 tarcz po 1 strzale + te same tarze z drugiego magazynka
- 4 tarcze po 2 strzały, piąta jeden strzał i zmiana magazynka + ostatni strzał (podobny model, który ty zastosowałeś i ja też)
- Ciekawa wersja to jak powyżej, tylko na ostatni strzał pakujemy pusty magazynek, bo i tak mamy jeden w komorze.

Procedury w IPSC daje się w przypadku nie ostrzelania celu, czyli gdy tarcza jest pusta. Tracimy więc kilkakrotnie bo mamy liczone 2 missy i procedurę za pustą tarczę.
Jarek nie złamał przepisów bo :
- Ostrzelał wszystkie tarcze minimum 2-krotnie
- Dokonał obowiązkowej wymiany magazynka

Z punktu widzenia przepisów i sędziego warunki zaliczenia punktacji toru zostały spełnione. Jarek w części pistoletowej miał 5 alf i 5 charlie, więc na celności stracił 1,5 sekundy. Algorytm IPSC dodaje kary czasowe do wyniku przebiegu ale nie wprowadzałem ich do WinMSS a zastosowałem algorytm znany z innych zawodów, mianowicie kary czasowe za C,D,Miss, PT i Proc, czyli podobnie jak stosujemy przy strzelbie i 3 sekundach kary za stojąca blachę. Czas przebiegu Jarka to 48,42 + 6,5 kar = 54,93.

Dlatego właśnie IPSC to korba bo wprowadza masę wariantów przejścia danego toru (z którym można się wcześniej zapoznać w przeciwieństwie do IDPA), które modyfikujemy pod własną broń (ilość magazynków, klasa sprzętowa, miejsca zrzutów, pomysłowość i inwencja). Wiem, niektórych to zaskoczyło, ale pragnę zwrócić uwagę, że kto pyta nie błądzi i po briefingu Michał dopytał i otrzymał potwierdzenie że można zostawić ostatni strzał na ostatnią tarczę po zmianie. Tak działa ta machina i dlatego fascynuje rozwiązaniami. Ze wszystkich zawodów IPSC szczególnie pamiętam jedne level 2, gdzie ten sam tor rozpracowany na dwa zupełnie odmienne sposoby a różnica w czasie jego przejścia to były 2 setne sekundy. I właśnie w tym jest magia dynamiki  :rotfl:
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1372
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 29, 2012, 10:22:37 am »
Cytat: "pimos"
- 4 tarcze po 2 strzały, piąta jeden strzał i zmiana magazynka + ostatni strzał (podobny model, który ty zastosowałeś i ja też)
[/b]
potwierdziłeś tylko to co zauważyłem i przekazałem w postach powyżej.

Jeszcze raz: Jarek ostrzelał TYLKO 4 tarcze. Do piatej tarczy strzelał po wymianie magazynka. Złamał więc regulamin konkurencji.

W odprawie przed zawodami, powiedziałeś: na torze pistoletowym wszystkie tarcze przed wymianą magazynka muszą być ostrzelane przynajmnie jeden raz. Potem mozna zmienić magazynek. :lol:

Czy to tylko ja słyszałem?
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline jasno

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 276
    • http://manufakturastrzelecka.pl
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 29, 2012, 05:12:25 pm »
Ech... Zawody były takie fajne, filmy oglądam (szczególnie ten z moim udziałem) z bananem na ustach - wielkie dzięki Darek, a tu temat zszedł...
Tym bardziej,  że nie byłem jedynym,  który "złamał" regulamin.
Przyjmijmy, że go "złamałem", to miałbym jednego miśka, czyli 5 sekund do przodu - warto kruszyć o to kopie?
Trochę na ostro, trochę z wiatrem.
http://manufakturastrzelecka.pl

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 29, 2012, 05:24:37 pm »
A tak swoją drogą to temat bardzo ożywiony. Przyda Wam się ta polemika przed następnymi występami ;)

Jarek, nic złośliwego z tym bananem, myślałem że już skończy sie tak jak u Michała :)
Taki odruchowy "komentarz" na fonii ;)

Michałowych sprintów z 2 falstartami nie zamieszczałem z oczywistych powodów a tego przebiegu poprawkowego już niestety nie zdążyłem nakręcić.  :sad:
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
XXX Zawody Strzeleckie KKS VIS 25.03.2012r. Niedziela
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 29, 2012, 05:34:31 pm »
No to na podsumowanie stanowisko ostateczne sędziego toru i głównego zarazem  :mrgreen:
Nikt nie złamał regulaminu, jeśli ktoś tak twierdzi to proszę o wskazanie konkretnego jego punktu dla potomnych, bo czas protestu już dawno minął  :p
Przywołany przez Jurka briefing, opisałem w poprzednim poście i podałem przykładowy sposób przejścia toru (celowo nie ten "smart"). Kto dopytał - skorzystał.

Dla przypomnienia na torze pistol : Ostrzelać 2-krotnie każdą tarczę z obowiązkową wymianą magazynka. Jakże wiele interpretacji tegoż można wypracować  :rotfl:
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]