Autor Wątek: Zawody Andrzejkowe  (Przeczytany 6575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Zawody Andrzejkowe
« dnia: Października 19, 2009, 10:14:40 am »
Drogie koleżanki i koledzy.
Po wczorajszych "razgaworach" chciałbym w wymienionym terminie zaproponować zorganizowanie zawodów andrzejkowych w pełnym tego słowa znaczeniu. Zawody miałyby charakter ponad wojewódzki i częściowo odbywałyby się w konwencji IPSC. W tym celu chciałbym zebrać chętnych do pomocy przy organizacji tychże zawodów i przy okazji wzięcie udziału.
Propozycja konkurencji :

- Mała oś 25 m - tor strzelbowo pistoletowy dla posiadaczy patentów i własnej broni. Coś w stylu wczorajszego toru w Kaczorach. Na torze 5 popperów śrutowych (śrut zapewnia organizator) i około 12 tarcz ipsc. Może jakaś blacha. Tor zaprojektuję i przygotuję z Filipem. Kulki na tor pistoletowy we własnym zakresie.
- Mała oś 25 m - strzelba na czas dla osób nieposiadających patentów oraz strzelania komercyjne dla chętnych.
- Duża oś - KSP - 10 - przyrządy przeziernikowe. Dwie tarcze 50 m, w jednej próbna, w drugiej oceniane.
- Duża oś - Karabin centralnego zapłonu 100m. Przyrządy celownicze dowolne w jednej klasie w dowolnym kalibrze. Konkurencja wyłącznie dla posiadaczy broni (własnej lub użyczonej)

Terminy :
- Spotkanie i rozstawianie torów od godziny 8.30 rano
- Prematch dla sędziów godzina 10.00
- Rozpoczęcie zawodów godzina 11.00

Propozycje do obgadania :

- Ilość torów i wskazane propozycje konkurencji.
- Wpisowe - VIS, Garda, WKS10 - 30 zeta, reszta 50 zeta
- Puchary 1-3, dyplomy 1-6
- Grochówka, grill czy ognisko ?
- Ilość sędziów, biuro obliczeń, obstawa
- Promocja, może jakiś plakat tym razem ? - deklaruję zająć się tym punktem

Czekam na wasze propozycje. Sprawy finansowe proszę poruszać w dziale organizacyjnym.

pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline kingtiger

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 274
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #1 dnia: Października 21, 2009, 10:45:02 am »
No można by było coś zorganizować na naszym rodzimym podwórku! Kołki do tarcz mam i krótkie i długie, tarcze widziałem w magazynie, popery są.
"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine"

Offline jasno

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 276
    • http://manufakturastrzelecka.pl
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #2 dnia: Października 21, 2009, 01:19:52 pm »
Dyplomy i ewentualnie plakat zawodów z chęcią zrobię. I posędziuję też :)
Trochę na ostro, trochę z wiatrem.
http://manufakturastrzelecka.pl

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #3 dnia: Października 21, 2009, 01:36:09 pm »
oooo, to już nas trzech jest. Jak się reszta obudzi to już pewnie po terminie będzie. Do przyszłego poniedziałku trzeba wysłać pierwszy artykuł do Pulsa, jak się nie ruszy nic w tym temacie to odwołuję swoje chęci :roll:
pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #4 dnia: Października 21, 2009, 06:17:58 pm »
Macie moje błogosławieństwo. Jestem z Wami całym sercem.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #5 dnia: Października 21, 2009, 08:32:10 pm »
Cytat: "jerbro"
Macie moje błogosławieństwo. Jestem z Wami całym sercem.
Oprócz serca przydałoby się trochę kasy, amunicji i sędziów :) Może jeszcze grilla i zupę i stolik sędziowski i transport i taśma i apteczka pod ręką a nawet chorągiew na wiater chwalebną. Metryczki i regulamin oraz ludzi sporo co by zawody z ust mieszkańców nie schodziły
ps. Jarek
Zaproponuj PROSTE ! jednokolorowe logo zawodów. Proponuję nazwę "zawody andrzejkowe" o puchar prezesa (rzecz jasna, czyli prezes funduje puchar dla najlepszego zawodnika). Logo potrzebuję do promocji.
pzdr

edit: które to już będą zawody Prezesie, bo się w numeracji pogubiłem....
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline jotce

  • Shooter
  • *
  • Wiadomości: 166
    • http://www.ksgarda.ngo.org.pl
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #6 dnia: Października 22, 2009, 01:53:49 pm »
A tak konkretnie to kiedy by to było? Sobota 21 listopada czy niedziela 22 listopada?

Offline kingtiger

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 274
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #7 dnia: Października 22, 2009, 07:08:02 pm »
No jeżeli organizujemy zawody to ma się rozumieć, że obsada sędziowska składa się z (przepraszam za określenie) członków klubu. Mogę sędziować.
"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine"

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #8 dnia: Października 23, 2009, 07:57:31 am »
Zaproponowałem, aby sędziowie odstrzelali wszystkie tory w pre-matchu, godzinę przed rozpoczęciem. W ten sposób nie będzie "latania" sędziów i marudzenie, że ktoś sobie konkurencję odpuścił bo tyle było roboty.
Co z grillem czy garem zupy ?
Tak jeszcze myślę o tarczach do karabinów, czy mamy wystarczającą ilość...

pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #9 dnia: Października 23, 2009, 07:58:34 pm »
O takie drobiazgi jak zupka, grill, ognisko, to nie musicie sie martwić.
O tarcze tak. Musimy zamówić. Proszę powiedzieć jakie?
Pozostałych kolegów zmobilizuje w niedzielę.

To chyba nie są nasze pierwsze zawody ???
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 03, 2009, 07:45:25 am »
No to kolejna garść informacji :
- Garda zgodziła się przyjechać ze swoim "sztucerem" na nabój Kałacha. Tak więc konkurencja karabinu centralnego zapłonu pozostaje bez zmian. Strzela ten, co ma własny karabin, użyczony albo udostępniony komercyjnie na strzelnicy z Gardy.  
- Co się tyczy tarcz, to dla KBKS strzelamy do standardowych tarcz, a do centralnego na 100m zaproponowałbym może jakąś wojskową tarczę tym razem ? Jak zaczniemy walić z lunetą na 100 m to trza będzie dogrywek parę robić, chyba że na stojaka, wtedy spokojnie TS-2 albo 4 starczy. Chyba, że macie inne propozycje, mało czasu krucabomba.

Tor dynamiczny zaprojektowany. Potrzeba 5 szt śrutu do strzelby i minimum 20 sztuk do pistoletu po 10 w każdym magazynku. Oznacza to, że można mieć dowolną ilość magazynków ale po 10 sztuk naboi w każdym.

Na dynamiczny Tor będziemy potrzebować albo 2 materace albo karimatę i jeden materac do odłożenia strzelby.  Napewno taśmę (może być z odzysku), parę szpilek, kołków i traker, bo mój jest uszkodzony po ostatnich zawodach.

To narazie tyle. Polecam uwadze jutrzejszy numer tygodnika PULS Kwidzyna, słyszałem od Sama, że ma być w dziale sportowym jakaś wzmianka o zawodach w Gardzie.
pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 03, 2009, 10:41:23 am »
Piotrek, na 100m wystraczy w zupełności TS2 lub 4, albo może inaczej, ile ma być strzałów z CZ na 100m? jeżeli 4 lub 6 to odpowiednio dwie lub trzy tarcze od kbks'u na 50m i będzie dobrze  ;-)  :mrgreen: .


Pozdro

rado

  • Gość
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 03, 2009, 10:57:26 am »
Jakby co, to mogę z 5 lub 10 tarcz p23 odtąpić :) (tak chyba nazywają się te zielone żołnierzyki...)  :mrgreen:
Gorzej z zaklejkami, bo zielonych nie mam...
A tak przy okazji.. kto ostatnio na długiej osi nie oddał mi mojej rolki czarnych zaklejek?  :cry:

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 03, 2009, 07:20:43 pm »
Adaś
W kwestii karabinu centralnego zapłonu - czytaj pierwszy post w tym temacie - Pojedynek australijski, po naszemu złotyj adin strelał w piać sekundow  :mrgreen:
Moim zdaniem tarcze wojskowe mogą być. Nie spodziewam się wielu strzelców z CZ, raczej tylko ci, kto potrzebuje komunikaty karabin CZ ;)

Aha. Ostatecznie zawody w niedzielę 22-go listopada, czyli tydzień po Kaczorach  :!:  
Wpisowe dla wszystkich 30 zeta

pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

jaczax

  • Gość
Zawody Andrzejkowe
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 04, 2009, 05:29:41 pm »
Jak będzie ktoś chętny od nas - może i ja się wybiorę do Kolegów sympatycznych. Daleko trochę tą szczelnicę macie, ale zobaczymy.