Autor Wątek: Przenosiny forum  (Przeczytany 4526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KrzychG

  • Gość
Przenosiny forum
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 24, 2007, 02:01:02 pm »
Piotrze, nie jestem złośliwy, jestem z lekka zniesmaczony.

Cytat: "pimos"
Temat o reklamach i przeniesieniu SQL jest nadal otwarty, wystarczyło zapytać co się dzieje, Janusz albo ja chętnie byśmy odpowiedzieli.


Nasze forum czytam na zasadzie "pokaż posty od ostatniej wizyty". Jeżeli jakiś temat nie pojawia się w wynikach wyszukiwania to nie wracam do niego.

Sprawę "silnika" dla naszego nowego forum, jego kształtu i serwera na którym je postawimy, uważam cały czas za otwartą. To że Darek i Jurek stworzyli coś co może odpowiadać naszym potrzebom na razie nic nie znaczy. To są tylko testy. Mało tego, jestem gotów przychylić się do Twojej argumentacji że SMF jest lepszy od phpbb, ale dlaczego wcześniej nie napisałeś tego co zawarłeś w Swoim ostatnim poście? Uważasz że maluczcy nie pojmą wiedzy tajemnej i muszą słuchać tego co im bardziej doświadczeni nakażą? Bo twoje posty tak czasami odbieram.

Co do przeniesienia forum, to ze swojej strony mogę tylko ofiarować to że porozmawiam z jednym z adminów airbaru w sprawie miejsca na serwerze w Przemyślu. Serwer jest bardzo dobrze obsługiwany i za jakieś 120 - 130 PLN/rok możemy mieć forum bardziej stabilne niż niż Iweb lub Dziki Zachód. W ciągu jednego roku działania Airbaru nie było ani jednej wpadki. W tym samym czasie iweb zaliczył dwie i tak samo Dzikusy. O czymś to chyba świadczy. Ale na to żeby rozpocząć te rozmowy potrzebuję zgody wszystkich członków naszego klubu.

pimos

  • Gość
Przenosiny forum
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 24, 2007, 02:46:10 pm »
Cytat: "jerbro"
..... Tak się składa, że my cosik robimy. :wink:  I dlatego mniej gadamy. :wink:

I tu widać właśnie to sedno : MY, od dawna czuję się pomijany w wielu sprawach wręcz nawet pewne zagadnienia są ukrywane przede mną, i ten podział na MY i ty od dawna jest przeze mnie odczuwalny. Dlatego nie zamierzam (jak wspominałem wcześniej ) robić nic więcej w kwestii SMF, gdyż zalane one będzie gradem uwag, docinek i argumentów wyższości phpbb. Poza tym nowe forum już jest w takiej a nie innej formie, wybrane przez właściwe osoby, niech więc sobie takim pozostanie.
Cytuj
ale dlaczego wcześniej nie napisałeś tego co zawarłeś w Swoim ostatnim poście?
odpowiedź jest prosta, bo czekaliśmy z Januszem na ruchy phorum.pl i bazę SQL, jak tylko by się pojawiła, temat by ruszył, bo najważniejszym dla nas aspektem jest zachowanie starych postów i matrycy ustawień. Na to postawiliśmy główny nacisk, pozostało więc czekanie na furtkę phorum.pl. Postawienie silnika forum do kwestia 20 minut, a konwersja danych (przy SMF robi się to podczas instalacji) to inna sprawa. Ale w tym czasie maMY nowe, profesjonalne forum. Kiedy więc się przenosimy i zamykaMY to forum do pisania postów ?

pzdr

KrzychG

  • Gość
Przenosiny forum
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 24, 2007, 03:36:51 pm »
Widzę że trapi Cię bardzo poważny problem. OK, możesz poczekać ok 2 tygodni? Postaram się go rozwiązać.  I trochę przesadziłeś z tym "gradem uwag, docinek i argumentów". Gdybyś przedstawił konkretną propozycję może, podkreślam może, spotkałbyś się z jakimiś uwagami. Ale skoro tak przesądzasz sprawę to dla mnie ten temat przeniesienia forum jest zamknięty. Zrobicie panowie jak uważacie, ja się dostosuję. Dla mnie EOT.[/b]

Offline Janusz J.

  • Shooter
  • *
  • Wiadomości: 150
    • http://www.kwidzyn.pl/_portal/
Przenosiny forum
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 24, 2007, 04:22:34 pm »
Oj oj panowie widzę że się zrobiła mała nie potrzebna pyskówka.
Piotr pisał do mnie na PW na początku miesiąca, że zna osobę, która zrobi konwersję bazy tego forum jeśli będzie możliwość stworzenia kopii zapasowej a że takiej możliwości nie ma więc na tym temat się skończył i nie było sensu pisać tu o tym, choć jest mała wzmianka >>>
http://kwidzyn-kssim.phorum.pl/viewtopic.php?t=194

Piotrze temat przeniesienia forum to bardzo świeża sprawa jak widzisz dyskusja nad propozycją postawienia nowego forum rozpoczęła się w poniedziałek i tego samego dnia otrzymałem wiadomość na PW od Darka, że istnieje testowe forum phpBY by przemo.

Problem polega na tym, aby przenieść zawartość całości treści tego forum na te nowe a czy będzie to SMF/przemo  i czy na tym czy na innym serwerze to mniej istotne, chociaż propozycja Krzyśka wydaje się być atrakcyjna.

Otrzymałem kontakt do gościa, który jest maniakiem w naprawianiu for, konwersji pomiędzy różnymi  wersjami php, napisałem do niego i czekam na odpowiedź. Jurek wspominał także
Cytat: "jerbro"

Pozostała sprawa backupu forum i przeniesienia na nowy serwer. To jest możliwe. Czekam w tej chwili na info od kolegi. Jeżeli to nie wypali, jest jeszcze inne rozwiązanie.


więc coś się dzieje dajmy sobie więcej czasu na spokojne przemyślenie i rozwiązanie tematu.
AA_ProSport + IOR 6x42 MP8 do tego pivoo :)

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Przenosiny forum
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 24, 2007, 06:10:25 pm »
Co do korzystania z usług airbaru, to mam pytanie do Krzysia. Dostaniemy u nich własny dysk (hosting), czy też wydzielą nam miejsce na swoim forum?
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Przenosiny forum
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 24, 2007, 06:39:34 pm »
Panowie!

Padło tu wiele deklaracji i obietnic w tonie raczej nie bardzo pasującym do dorosłych facetów.
Jeżeli problem modernizacji naszego forum ma stać się kością niezgody i mamy żreć się jak za przeproszeniem psy o kość, to raczej nie widzę sensu wałkować tego tematu dalej. Jeżeli kilku dorosłych ludzi nie może dojść do jakiegoś konsensusu w tak banalnej kwestii, to co będzie dalej ??? Może zaczniemy debatę na "ręczne" argumenty ? :lol:
DAJCIE SOBIE WSZYSCY NA LUUUUUZ !

Kolego Piotrze !  Nie ma tutaj żadnych MY i WY!. Nasz klub na szczęście nie jest "miniaturką" IV RP i nie musimy naśladować "wyczynów" naszych obecnych pOsłów.  Sądzę, że błędne są twoje diagnozy.
Jesteśmy tylko MY ! (Wszyscy) i lepiej niech tak pozostanie.  

To tyle w tym temacie z mojej strony  :D
PAX ! Panowie  PAX !

Acha! Jeżeli moje propozycje kogoś uraziły lub też nadszarpnęły męskie EGO, to BARDZO PRZEPRASZAM !
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Przenosiny forum
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 24, 2007, 07:28:52 pm »
Piotr,
Ty jak widzę dalej uwielbiasz pchać się przed szereg. Za co, ciągle dostajesz po łapkach i jak już dostaniesz, to wpadasz w kompleksy. Nie będę tych bzdur , które napisałeś powyżej komentował i nie będę wyprowadzał Cię z błędu. Taktownie przemilczę Twój ostatni post.
Przestań się chłopie ciskać i zacznij strzelać. Strzelectwo uspokaja :D
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

KrzychG

  • Gość
Przenosiny forum
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 24, 2007, 07:43:56 pm »
Oczywiście pisałem o hostingu. Forum airbaru nie ma co rozbudowywać o grupy regionalne. Te dwie co powstały to i tak IMO o dwie za dużo. Jak złapię na Skype Zdzicha - Lepusa to pogadam z nim co i jak załatwiać. Zdzich zna adminów tego serwera osobiście więc może negocjacje pójdą łatwiej.

pimos

  • Gość
Przenosiny forum
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 25, 2007, 02:33:29 pm »
Cytat: "darcus"
Kolego Piotrze !  Nie ma tutaj żadnych MY i WY!. Nasz klub na szczęście nie jest "miniaturką" IV RP i nie musimy naśladować "wyczynów" naszych obecnych pOsłów.

dzięki za te słowa, masz rację co do porównania
Cytat: "darcus"
Jesteśmy tylko MY ! (Wszyscy) i lepiej niech tak pozostanie.  

Zacna propozycja tylko czy realna ? Pewnie trzeba by się upewnić przy jakiejś zupie chmielowej...
Cytat: "jerbro"
Strzelectwo uspokaja :)
Z pewnością !
Cytuj
Nie wiem po co spuszczać się nad niemożnością skopiowania bazy. Na jaki ciul nam to. Zachowywać spamerskie teksty Mikrusa, albo użalanie się nad sobą Pimosa.
Przy kopiowaniu tematów spokojnie możecie pominąć moje posty, włączając ten.
pzdr

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Przenosiny forum
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 25, 2007, 06:24:47 pm »
Cytat: "pimos"

Cytat: "darcus"
Jesteśmy tylko MY ! (Wszyscy) i lepiej niech tak pozostanie.  

Zacna propozycja tylko czy realna ? Pewnie trzeba by się upewnić przy jakiejś zupie chmielowej...pzdr


:doh: No pewnie że przy zupie chmielowej  :dance: A jak ! Źle sie stało że od razu nie padła taka propozycja  :lol: Jak by sie sytuacja "zaostrzyła" to jakiś "tulipanek" miałoby się na podorędziu  :lol:
Wniosek z tego, że znowu trzeba odwiedzić jaki "Młynek" tudzież inny przybek nadający się na piwną debatę.
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

KrzychG

  • Gość
Przenosiny forum
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 25, 2007, 06:29:47 pm »
Proponuję "Bachusa". Ale dopiero w następną sobotę. Może być?

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Przenosiny forum
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 25, 2007, 08:46:13 pm »
Bachus? To nie jest ta nawiedzona knajpka przy byłym czołgu? To dobry pomysł?
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

KrzychG

  • Gość
Przenosiny forum
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 25, 2007, 09:54:42 pm »
Rzuciłem propozycję "Bachusa" żeby wszyscy mieli daleko. :twisted: A czy to nawiedzona knajpka to nie wiem. Jeszcze tam nie byłem. :twisted:

KrzychG

  • Gość
Przenosiny forum
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 26, 2007, 10:11:29 pm »
A wracając do "ad remu" :D to prosiłbym o określenie ile potrzebujemy GB na uruchomienie forum, FTP, albumu  itp. itd. Muszę mieć jakieś konkretne liczby żeby zacząć rozmowę z Cybernetem. Zobaczymy co oni zaproponują i poszukamy razem innych opcji.


EDIT. No i co? Nikomu  nie chce się odpowiedzieć? OK.

Offline Janusz J.

  • Shooter
  • *
  • Wiadomości: 150
    • http://www.kwidzyn.pl/_portal/
Przenosiny forum
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 01, 2007, 11:41:22 am »
Wreszcie :!:
 
jest już dostępne narzędzie do pobrania kopii zapasowej całej bazy sql
http://pomoc.phorum.pl/viewtopic.php?t=1168

Właśnie  pobrałem, waga bazy ok. 6MB, pozostała kwestia transferu bazy na nowe forum.
AA_ProSport + IOR 6x42 MP8 do tego pivoo :)