Autor Wątek: Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny  (Przeczytany 1828 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« dnia: Maja 07, 2008, 01:33:58 pm »
Tak z grubsza opcje zaproponowane drogą mailową :

- negocjacje cenowe z home.pl celem zminimalizowania kosztów utrzymania forum i serwera
- przejście na nową domenę www.kksvis.pl
- zmiana serwera z home.pl na inny
- zmiana aplikacji forum z phpbb na SMF

w sondzie określamy tylko swoje zdanie w kwestii przejścia na nową aplikację SMF, która zmieni wizerunek forum i głównej strony. Między innymi będzie można zmieniać dowolnie czcionki postów, będzie wiele statystyk itd. Dodam tylko, że SMF jest uważane za jedną z najbezpieczniejszych aplikacji forumowych, zabezpieczonych przed włamaniami. Przykłady for w SMF to :

- www.antymoher.pl   (cały wygląd dostępny po rejestracji )
- www.unikalni.eu
- http://bux.lua.pl/forum/index.php
- www.hiphopzyje.pl
- www.forum.audica.pl
itd

Kwestia wyboru serwera na hosting i cen ma jeszcze wiele do wyjaśnienia, w tym osobiście. Pogadamy o tym już niebawem.

pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 07, 2008, 02:36:38 pm »
Cytat: "pimos"
- negocjacje cenowe z home.pl celem zminimalizowania kosztów utrzymania forum i serwera

Wątpię czy to się uda.

Cytat: "pimos"

- przejście na nową domenę www.kksvis.pl

Jak najbardziej za :clap: .

Cytat: "pimos"

- zmiana serwera z home.pl na inny

Bym odradzał. home.pl to bardzo dobry hosting i praktycznie niema z nim problemów, a z doświadczenia wiem, że z innymi są problemy.

Cytat: "pimos"

- zmiana aplikacji forum z phpbb na SMF

Zagłosowałem na NIE ponieważ bez problemu można zmienić wygląd obecnego forum.

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 07, 2008, 08:37:10 pm »
Mada, popieram w 100%.  :clap:
Nawiasem mówiąc Piotr, podane przez Ciebie przykłady for nie powalają na nogi. Nie rozumiem dlaczego tak usilnie ciągniesz nas w to SMF. Masz z tego jakieś korzyści.? Rok temu również przekonywałeś nas jaki to dobry skrypt a phpbb jest bbeee.
I jak widac nie było żadnych katastrof, włamów, czy też innych nieprzyjemnych dla nas usterek. Forum chodzi stabilnie. Nikt się nie włamuje. Dzisiaj więcej forów chodzi na php niż na SMF. Czyżby ta cała rzesza ludzi była aż tak niekumata? Jeszcze nie wiedzą, że php jest bbbeeee?
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 07, 2008, 09:05:03 pm »
Moi drodzy
Nigdy nie twierdziłem że phpbb2 jest beee, lecz że SMF jest lepsze i sięgnąłbym po argumenty z ostatniej dyskusji oraz link do strony o hackingu, która pokazuje jak przejąć admina na tym forum w poprzedniej wersji. Moją intencją było aby iść ku nowemu i bardziej wygodnemu dla użytkownika. Ale i tym razem propozycja jest karcona, jak to było w moim poprzednim zakładzie pracy : jak działa to po co zmieniać ? :plask:
Wygląd SFM to tylko część dobrodziejstwa jakie niesie ta aplikacja ale sam interfejs użytkownika, admina itd działa budująco i jest na bieżąco uaktualniany (online) do tego pełno skryptów z wysyłaniem sms'ów na komórkę ( info o PM ) włącznie, taki głupi przykład.
Zalety SFM jak widać docenił także Darek, który liznął go choć trochę i wie z czym to się je. A co się tyczy obecnego forum, to co takiego wielkiego można w nim zmienić, jeśli wogóle można zmienić ? obrazki na górze i kolor witryny ? Od początku były problemy z logowaniem, musiałem się ponownie zarejestrować, do dziś klikam na login 2 razy po za pierwszym razem mnie nie loguje a o załącznikach do postów już nawet nie wspominam. Ale chyba nikomu to nie przeszkadza i nikt nie chce tego zmienić bo po co? na lepsze ? Przecież można pisać cały czas tą samą jedną czcionką, wystarczy !
No i kto miałby to ulepszać jak każdy ma dość swoich zajęć w pracy i po pracy. I tu znalazł sie pimos który chce coś ulepszyć tylko po co... mi się więc też już chyba odechciewa
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 07, 2008, 09:24:27 pm »
Cytat: "pimos"
A co się tyczy obecnego forum, to co takiego wielkiego można w nim zmienić, jeśli wogóle można zmienić ? obrazki na górze i kolor witryny ?

Przykład for w phpBB by Przemo.

http://www.bkb.bydgoszcz.pl/
http://escapetheroom.eu/1/portal.php

Gotowych styli w internecie jest mnóstwo, a jak by ktoś miał czas się pobawić to sam zrobi ładną grafikę na forum.
Cytat: "pimos"
Od początku były problemy z logowaniem, musiałem się ponownie zarejestrować, do dziś klikam na login 2 razy po za pierwszym razem mnie nie loguje a o załącznikach do postów już nawet nie wspominam.

Odrobina pracy(i czasu) i wszystko da radę naprawić. Ale ktoś by musiał się tym zająć.

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 07, 2008, 10:48:02 pm »
Cytat: "pimos"

 A co się tyczy obecnego forum, to co takiego wielkiego można w nim zmienić, jeśli wogóle można zmienić ? obrazki na górze i kolor witryny ?


A ja myślałem, ze forum tworzą ludzie  i że to oni są największą wartością każdej społeczności, jaką jest również forum.
Bardziej walczyłbym o zawartośc naszego forum, a nie o otoczkę jaką jest czcionka, kolorki i inne wodotryski  ;-)
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 08, 2008, 11:29:47 am »
Cytat: "Mada"
Odrobina pracy(i czasu) i wszystko da radę naprawić. Ale ktoś by musiał się tym zająć.
Już widzę ten las rąk chętnych do zmian, większość nie ma na to czasu, dlatego na portalu newsy wisiały tak długo a w niektórych podforach posty są z 2007 ....
Cytat: "jerbro"
Bardziej walczyłbym o zawartośc naszego forum, a nie o otoczkę jaką jest czcionka, kolorki i inne wodotryski  ;-)

Co masz na myśli zawartość ? Wieści ? bo więcej się można dowiedzieć na strzelnicy lub przez telefon niż na forum, bo większości nie chce się pisać lub nie mają na to czasu, co widać w statystykach ilości postów. Duża grupa pracuje w jednej firmie i wolą sobie pogadać jak my kiedyś na "przystanku".
Ja zaproponowałem zmianę (moim zdaniem na lepsze ) i zawiadywanie tym, co oznacza że deklaruję aktualizacje i odpowiedzialność za to co robię. Ale obce inicjatywy są jak widać obojętne. Aby zakończyć temat SMF postawię dziś testowo SMF z portalem i zostawię hasło admina, dla porównania z przemo.

pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 08, 2008, 01:59:40 pm »
postawiłem testowo SMF na www.kksvis.yoyo.pl można sobie obejrzeć jak wygląda portal, forum, kalendarz i inne. Wpisałem przykładowe posty.
Hasło admina wysyłam na pm do obecnych adminów aby podejrzeli jak wygląda administracja. Szczególnie polecam dział online z bezpośrednim dostępem do skryptów i aktualizacji.

pzdr

ps. aby widzieć załączniki w postach należy być zarejestrowanym i zalogowanym.
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 08, 2008, 02:34:27 pm »
Tyle, że fora w SMF też są podobne(podam dwa przykłady na które zaglądam prawie codziennie):
http://www.a4-klub.pl/
http://www.a6klub.pl/

A tu przykłady for w php:
http://forum.turbokillers.com/


Z informatyką jest tak, że jedną rzecz można zrobić na parę sposobów i każdy ludi co innego i najlepiej jak jest jeden admin+ do pomocy w zależności od wielkości forum 2 lub więcej moderatorów i wszystko gra a jak dochodzi do "władzy" większa liczba ludzi to się wszystko wali bo każdy, chce zrobić po swojemu :mrgreen: . Już to przerabiałem i dlatego nie będę Was do niczego namawiał, zrobicie jak będziecie chcieli.

PS1. Z SMF też są problemy, co do zabezpieczeń to dla chcącego nic trudnego :mrgreen:  włamać się wszędzie można :mrgreen:  tylko trzeba mieć trochę odwagi :roll: .
PS2. Jak chcecie mieć nowy i niepowtarzalny wizerunek forum to pozostaje tylko napisanie całego forum od podstaw(a to trochę wiedzy, czasu i nerwów kosztuje :]  ;-) ).

Offline KrzychG

  • Shooter
  • *
  • Wiadomości: 128
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 08, 2008, 07:57:48 pm »
Obejrzałem ten test. Szału nie robi. Całość chyba przygotowana dla rozdzielczości wyższej niż 1024x768 bo mi się to wszystko jakoś na ekranie rozjeżdża. Albo newsy na portalu wyłażą na prawą kolumnę, albo przy włączeniu szukajki lub pomocy prawa kolumna ucieka poza ekran. Na forum te dwie boczne kolumny są zbyteczne bo tylko zawężają miejsce do czytania. A w ogóle to jestem za leniwy żeby dla przeczytania paru postów na jednym forum zmieniać rozdzielczość w monitorze.

Cytat: "mada"
co do zabezpieczeń to dla chcącego nic trudnego :mrgreen: włamać się wszędzie można :mrgreen: tylko trzeba mieć trochę odwagi


Tyż prowda.  ;-)

Podsumowując:

Cytuj
- przejście na nową domenę www.kksvis.pl

Jestem za. Nie została jednak poruszona tu jedna sprawa. Domena kksvis.pl powinna należeć do KKS "VIS". Jak na razie jest ona w prywatnych rękach ale może zostać scedowana na klub. I myślę że jako klub powinniśmy odpowiadać za jej utrzymanie.

Cytuj
- zmiana serwera z home.pl na inny

A po co? Mamy wśród nas kogoś tak obeznanego w bazach SQLowych żeby odpalił naszą na nowym hostingu. Bo w bezproblemowe przenosiny to ja wierzę tak samo jak w garbate aniołki.

Cytuj
- zmiana aplikacji forum z phpbb na SMF

A po co? W wodotryski, fajerwerki i imprezy typu "swiatło i dźwięk" to niech się bawią miłośnicy Opla Manty.

I to by było na tyle.

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 08, 2008, 10:13:14 pm »
Panowie ! PAX ! przestańcie sobie już strzępić języki po próżnicy.
Robię cesję umowy na KKS VIS, domenę o preferowanej nazwie też się kupi.

Krzysztof, w końcu "prywatne ręce" pozbędą się tej wątpliwej przyjemności i decyzję o "zawiadywaniu" forum przekaże Jerzemu.

Zostaje "przemo", pozmieniamy w nim loga i to wszystko w tym temacie !
Wodotryski typu skórki i inne duperele to rzecz gustu, ten stan rzeczy(szata graficzna)który jest obecnie może na razie zostać nie ma potrzeby w tej chwili nic zmieniać, chyba że innego  zdania będzie nowy "zawiadowca" już od 4 czerwca.

Tymczasem proponuje się skupić na innych sprawach a nie pierdołach. Z tego co mi wiadomo zbliżają się jakieś zawody, kursy , szkolenia itp.
Trenować Panowie , trenować !!! :504:
Na zmiany kosmetyczne forum przyjdzie również odpowiedni czas.

pozdrawiam
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline drewniany

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 162
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 08, 2008, 10:17:57 pm »
hmmmmm Piortrek a o szooooooooo tuuuuu choooooooodziiiiiiiiiiiii bo po co coś zmieniać może tylko po to coby być moderatorem i mieć władze czy poprostu tak dla draki :figielek:
Poproszę o wyjaśnienie tej sprawy bo jakoś nie kumam bazy :mrgreen:
Pozdrowienia
              Krzych
www.kksvis.pl
www.airbar.pl
==========================
\"Mam chinkę i nie zawaham się jej użyć !!! \"

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Zmiana hostingu serwera wiatrówka.eu oraz domeny
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 09, 2008, 09:23:56 am »
Cytat: "drewniany"
... może tylko po to coby być moderatorem i mieć władze ...
Krzychu, nie bądź śmieszny, chyba masz kłopoty z percepcją i nie odróżniasz inicjatywy od autokratyzmu. Zresztą można już zamknąć temat, szkoda dyskutować i szkoda się wychylać...
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]