Autor Wątek: Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie  (Przeczytany 7239 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 21, 2008, 05:35:12 pm »
Proponowane zmiany w regulaminie:
Ad. 2.2 Zamiast wymieniać kalibry bym proponował napisać "Dozwolona jest broń zarejestrowana jako myśliwska oraz sportowa"(może by dodać jeszcze broń bojową :?: ). Kalibry można wymieniać praktycznie bez końca. A jak miała by być lista dozwolonych kalibrów to bym dopisał co najmniej jeszcze z 20 kalibrów do broni długiej. Co do kalibrów broni krótkiej to się nie wypowiadam ponieważ nie jestem w temacie ;-) .
Ad. 2.3 Trzeba napisać, że dla broni krótkiej 153mm a dla broni długiej 800mm(ewentualnie 760mm).
Ad 2.5 Bym proponował wykreślić ten punkt ponieważ sporo broni pochodzenia wojskowego ma kompensator na końcu lufy.
Ad 3.1 Proponuję tarcze TS-4. Chociaż na 100metrów może być trochę za duża.

Co do 6.4.3 się nie wypowiadam ponieważ nigdy nie bałem udziału w zawodach b.z.
Ad. 6.4.4 Proponował bym dodać 3 strzały próbne(czas 3 minuty) oraz zostawić 5 strzałów punktowanych ale rozszerzyć czas do 5minut.

Może zamiast chodzić do tarcz ustawić jedną osobę za murem i niech zbiera tarcze i zakłada nowe?

Aha i może w konkurencji "karabin 100 metrów" zrobić jedno lub dwa stanowiska obok murku, jakby ktoś chciał strzelać z bi-pod'a lub innej własnej podpórki :?: .

Na razie to tyle :mrgreen: . Jak jeszcze coś mi przyjdzie do głowy to napiszę.
Wieczorem pokaże regulamin Tacie i również napiszę jego opinię ;-) .

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 22, 2008, 08:28:59 am »
Cytat: "Mada"
...Ad. 2.2 Zamiast wymieniać kalibry bym proponował napisać "Dozwolona jest broń zarejestrowana jako myśliwska oraz sportowa"(może by dodać jeszcze broń bojową :?: )....

Masz rację, chyba chciałem przedobrzyć i każdemu dogodzić, a tu można tak prosto to rozwiązać ..... zmienione
Cytat: "Mada"
Ad. 2.3 Trzeba napisać, że dla broni krótkiej 153mm a dla broni długiej 800mm(ewentualnie 760mm).
Tak sie skupiłem na pistolecie, że zapomniałem o karabinie, dopisane 760 mm
Cytat: "Mada"
.... sporo broni pochodzenia wojskowego ma kompensator na końcu lufy.
w sumie nie spodziewałem się tego, choć przepisy raczej zabraniają ich używania w zawodach sportowych, ale wykreślam ze względu na taką możliwość  :roll:
Cytat: "Mada"
Proponuję tarcze TS-4. Chociaż na 100metrów może być trochę za duża.
Napewno będzie za duża, tymbardziej, że można używać optyki. Zastanawiałem się nad tarczą S-2, ale jak ktoś przyjedzie z wypierdzistym kalibrem to tarcza może się nie sprawdzić.... przegadajmy to jeszcze, może ktoś ma inny pomysł
Cytat: "Mada"
Ad. 6.4.4 Proponował bym dodać 3 strzały próbne(czas 3 minuty) oraz zostawić 5 strzałów punktowanych ale rozszerzyć czas do 5minut.

Narazie to zmieniłem, choć uważam że próbne to strata czasu i zajmie nam dodatkowo sporo opóźnienie ( dojście na 100 m, powrót itd ), zawodnicy w moim mniemaniu winni pojawić się z bronią ustawioną na 100 m. Zwróć uwagę że nie pisałem nic o lunetach na stanowisku, można więc dokonywać korekty w trakcie strzelania....
Cytat: "Mada"
Może zamiast chodzić do tarcz ustawić jedną osobę za murem i niech zbiera tarcze i zakłada nowe?
Odpada, względy bezpieczeństwa, może załatwimy gdzieś melex'a ? Krzycho miał kiedyś takiego żółtego w Sadlinkach z otwartym dachem  :p
Cytat: "Mada"
... zrobić jedno lub dwa stanowiska obok murku, jakby ktoś chciał strzelać z bi-pod'a lub innej własnej podpórki :?: .
Naruszymy tym prawo równości wobec innych zawodników. Albo wszyscy na trawnik (przed stanowiska na trawie ) albo na beton z podpórką,

Wrzuciłem poprawioną wersję TUTAJ
Dziś biorę się za konspekt zawodów. Jak się napisze, to się wrzuci na forum....

pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 22, 2008, 09:12:28 am »
Wrzucam konspekt , zawierający te elementy, o których rozmawialiśmy w niedzielę z Panem Ryśkiem. Proszę o uwagi. Za chwilę wyśle go też do Pana Ryśka celem przekonania Burmistrza do współfinansowania.

pzdr

ps. Temat sięga trochę poza ramy publiczne, i zawiera informacje o charakterze stricte klubowym, proponuję przenieść wątek do spraw organizacyjnych.
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 30, 2008, 07:52:55 am »
czy ktoś jeszcze poza Adamem jest zainteresowany organizacją tych zawodów ? bo odnoszę wrażenie że piszę sam do siebie  :evil: Po długim weekendzie będzie już mało czasu a trzeba wiele rzeczy przygotować i zorganizować. Sam to sobie mogę.... :milczek:
pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline ryba MR

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 510
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 30, 2008, 09:54:05 am »
Spotkanie dzisiaj na strzelnicy tak poinformował mnie Jurek około 17.00
Jestem obecny. Jest oczym pogadać
Pozdrawiam Maciej
===================
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 30, 2008, 12:40:46 pm »
Bede o 17-tej
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 05, 2008, 04:17:52 pm »
Zawody pojawiły się w kalendarzu Gardy. Z Ostródy przyjadą 3 osoby (wszyscy sędziowie ) oraz zapowiedziały się osoby z Jonkowa, pewnie będzie Rob, Jacek i Wójt  :roll:
Skoro temat już nie dla publiki, a umawianie się idzie ślamazarnie, poniżej wypisuje tematy do podjęcia o osoby, które zobowiązały się do ich pokierowania :

- Pan Rysio - dzwoniłem dzisiaj ale zgłosiła mi się poczta ... w Orange ??? chyba więc przeniósł numer. Do ustalenia : Finansowanie pucharów i grochówki przez Burmistrza, konspekt zawodów był przesłany więc wszystko jasne. Do tego dochodzi broń i amunicja na ten dzień, myślę że od 6 do 9 karabinków + gadżety na stanowiska [JUREK]
- Pan Jerzy - do ustalenia forma przepływów finansowych, ustalimy to w niedzielę 11-go. Koresponduję z Prezesem, przesłał mi uwagi do regulaminu. Niebawem opublikuję.[PIOTR]
- Karabin(e)k(i) Centralnego zapłonu. Jest do załatwienia jakiś tani w użyciu. Trzeba mieć pewność że takowy będzie i zamówić do niego amunicję. Sprawę podjął [JUREK], daj znać w tym tygodniu co i jak
- Dyplomy do konkurencji z logo wszystkich organizatorów. Może jakiś wzór się pojawi niebawem ? [JAREK] oraz kupony na poszczególne konkurencje ....Przy okazji może dałoby się zrobić tabelkę wpłat oraz mieć na miejscu wydrukowane ze 3 egzemplarze regulaminu.
- Apteczka. Nie mogę się dogadać z AD, jak tak dalej pójdzie to musimy to mieć we własnym zakresie. Będę jeszcze z nimi rozmawiał na ten temat. Ma ktoś porządną apteczkę z bandażami, wodami i jodynami ??? Grunt aby stała i była widoczna...
- Taśmy do opasania terenu. [FILIP] zobowiązał się poszukać ze dwóch szpulek, może jeszcze jakieś nasze dojdą, macie jakieś ? Do tego dochodzą flagi. Widziałem też paździerzowe podkłady pod tarcze u Filipa w magazynie, trzeba jedynie je przewieźć , będą w sam raz do Czumy lub karabinów.
- Tarcze i zaklejki, potrzebujemy kilka "francuzów" do czumy oraz tarcze do kbks'ów i c.z, wydaje mi się że będą to te same. [JAREK] zobowiązał się kupić te sztywne, skąd weźmiemy francuzów?

To narazie tyle, jak mi się coś przypomni, będę uzupełniał. PROSZĘ zacznijcie pisać na jakim etapie jesteśmy co by spać spokojnie człowiek mógł.  :bezradny:
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

struś

  • Gość
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 06, 2008, 08:40:53 am »
Cytat: pimos
.....- Tarcze i zaklejki, potrzebujemy kilka "francuzów" do czumy oraz tarcze do kbks'ów i c.z, wydaje mi się że będą to te same. [JAREK] zobowiązał się kupić te sztywne, skąd weźmiemy francuzów?
quote]

Jarek ma jednego mojego na wzor, można skopiować, jak nie to zamówię. Załatwię to z Jarkiem....

Pozdrawiam

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 06, 2008, 08:45:55 am »
dzięki Struś, wczoraj jak rozmawiałem z Jurkiem telefonicznie, to podsunął mi myśl, że można kilka francuzów wziąć od Irka z Grudziądza. Jak będziemy w sobotę się z nim widzieć to niech ktoś o tym przypomni  :mrgreen:
dzięki Struś za deklarację pomocy

pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 06, 2008, 10:10:19 am »
przypomniały mi się jeszcze dwa elementy :

- zatyczki do uszu ( okulary do strzelby może przywiezie Pan Jurek )
- strefa bezpieczeństwa ( najlepiej paliki z taśmą, ustalimy gdzie )

Jarek, przydałyby się ze dwie tabliczki "strefa..."

pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline KrzychG

  • Shooter
  • *
  • Wiadomości: 128
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 06, 2008, 04:02:40 pm »
Wzory list zawodników i kart startowych. Do zatwierdzenia. Jak będzie OK, to dajcie znać i będę drukował.

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 06, 2008, 06:37:57 pm »
Tata zamówił tarcze TS9, TS4, oraz TS2 jak będzie potrzeba to będą. Macie materace, na których by leżeli zawodnicy :?: . Jeżeli nie to mogę załatwić około 10sztuk.

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 06, 2008, 07:32:54 pm »
Cytat: "KrzychG"
... Do zatwierdzenia.....
Krzycho, nie można ściągnąć załącznika, forum coś nie przyjmuje plików, wrzuć gdzieś na zewnątrz.
Cytat: "Mada"
...mogę załatwić około 10sztuk....

Byłoby super, bo LOK ma tylko "dywaniki", jeśli zaś  przy karabinie wyjdziemy przed wiatę na trawę to się w sam raz przydadzą.

OT: Adam, jak polski i język ? do przodu ? czujesz to w moczu  :mrgreen:
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline KrzychG

  • Shooter
  • *
  • Wiadomości: 128
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 06, 2008, 08:02:09 pm »
Cytat: "pimos"
nie można ściągnąć załącznika, forum coś nie przyjmuje plików


Poszło do Ciebie na e-maila.

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Propozycja zawodów Karabin C.Z. w Kwidzynie
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 06, 2008, 08:02:23 pm »
Angol na 99% zdany co do polskiego nie mam żadnego przeczucia ale mam nadzieje, że też zdany.