Autor Wątek: Dokumenty dla nowego klubu  (Przeczytany 3965 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 19, 2008, 02:33:07 pm »
Przyjrzę się temu dzisiaj po południu. Osobiście uprościłbym tę procedurę na maxa. Niepotrzebnie się motamy.

Prościej już chyba nie można:

§ 15
Skreślenie z listy członków Klubu następuje przez:
1) rezygnację pisemną złożoną na ręce Zarządu,
2) wykluczenie przez Zarząd:
a) za działalność sprzeczną ze statutem oraz uchwałami Klubu,
b) za zaleganie z opłatą składki członkowskiej, ,
d) z powodu utraty praw publicznych w wyniku prawomocnego orzeczenia sądu.
3) śmierć członka.

§ 16
Od uchwały Zarządu w sprawie wykluczenia, członkowi Klubu w terminie 21 dni od doręczenia, przysługuje odwołanie do Walnego Zgromadzenia poprzez Zarząd. Uchwała Walnego Zgromadzenia jest ostateczna.

Zmiany w nowym pliku z dzisiejszą datą. Piotr wyślij ten statut do p. Jurka. Wg mnie powinny być OK. Nasze zmiany były bardziej kosmetyczne, więc nie powinno być wiele uwag z jego strony. Ale lepiej sie upewnić.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 20, 2008, 11:52:14 am »
ok, przekażę ostatnią wersję do Pana Jurka, zobaczymy co doradzi....

pzdr

[ Dodano: 20-02-2008, 13:54 ]
niestety nie mogę pobrać załącznika, pokazuje że został przeniesiony, wskazany link nie działa.... :neutral:

[ Dodano: 21-02-2008, 14:28 ]
poniżej uwagi do statutu od Pana Jurka.
Swoją drogą, proszę adminów o zmianę ustawień forum, aby nowe posty nie były doklejane do starych o ile pisze ten sam piszący, nie wyświetla wtedy postu jako nowy:

Cytuj
Przejrzałem statut, zastrzeżeń nie mam. Jeżeli chodzi o uwagi:

1)      proponuję wykreślić zwrot ?(tekst ujednolicony)?, gdyż znalazł się tutaj chyba przez pomyłkę. Występuje w naszym statucie, gdyż dokonywaliśmy już  jego zmiany i trzeba było zmienić tekst pierwotny właśnie przez ujednolicenie. U Was ten przypadek nie występuje.

2)      § 11 ust. 4 ? skrócony staż do 3 miesięcy. Może być. Teraz z perspektywy czasu wiem, że należałoby zrobić staż o długości jednego roku.

3)      § 14 ust. 3 ? odwołanie do Walnego Zgromadzenia. Jest to sposób bardziej demokratyczny, ale bardziej długotrwały. Poza tym jaki jest status osoby od wkreślenia do rozpatrzenia sprawy przez Walne? Jest nadal członkiem, czy nie? Sytuacja może trwać przez cały rok. Ma płacić składki czy nie?

4)      § 22 ust. 3 ? rozumiem, że od razu na Walnym głosuje się osobno na prezesa, osobno na wiceprezesa, osobno na skarbnika, osobno na sekretarza i osobno na członka zarządu. Trochę skomplikowane, ale może nie zajdzie tego potrzeba (§ 21 ust. 2 i § 34 ust. 3 zauważyłem!   )

5)      § 25 ust. 6 ? komentarz jak w pkt. 4.

 

Jerzy Cieśla



WIECZOREM SPOKOJNIE PRZEJRZĘ TE UWAGI W ODNIESIENIU DO STATUTU.

PZDR
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 21, 2008, 05:21:44 pm »
Co do pkt. 1 i 2 sprawa jest prosta. Pozostaje jednak nadal cały &14 do uzgodnienia.
W statucie Gardy ten paragraf wyglada tak:

                                                                § 14
1.   Skreślenie z listy członków KS GARDA  następuje z powodu:
a)   rezygnacji z członkostwa,
b)   zgonu,
c)   wykluczenia ze Stowarzyszenia na mocy uchwały Zarządu.
2.   Wykluczenie może nastąpić wskutek:
a)   zaległości w płaceniu składek członkowskich przez okres 6 miesięcy,
b)   nieprzestrzegania przez członka  postanowień niniejszego statutu oraz uchwał Zarządu  lub Walnego Zgromadzenia,
c)  rażącego i nagannego postępowania naruszającego przepisy obowiązujące w strzelectwie, godność bądź dobra materialne KS GARDA albo jego członków.
3. Od uchwały Zarządu, określonej w ust. 1 litera c przysługuje odwołanie do Komisji Rewizyjnej, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia zainteresowanemu.
4. Decyzja Komisji Rewizyjnej jest ostateczna i wykonalna, jednakże zainteresowany może przedstawić pisemnie najbliższemu, po wykluczeniu, Walnemu Zgromadzeniu wniosek o ponowne rozpatrzenie jego sprawy przez komisję powołaną przez to Zgromadzenie.



Czytając to teraz, rozumiem odp. p.Jurka. Garda załatwia to szybciej. Komisja Rewizyjna jest 3-osobowa. Łatwiej zebrać 3 niż wszystkich, czyli zrobic Walne. Załatwiają temat bardzo szybko.
Ponieważ jednak zdecydowaliśmy , że decyzja pozostaje w gesti Walnego, to dokończmy ten temat.

Poprawiona wersja (oczywiście do weryfikacji) leży w Dziale Prawnym. Prosze o uwagi.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 22, 2008, 07:59:37 am »
moim zdaniem to chyba ostateczna wersja, nie ma co się więcej rozczulać, bo jakiś rażących błędów ani pułapek nie było.  Zachowuję plik na kompie jako obowiązujący...

ps. to dziwne, wczoraj udało mi się go otworzyć, a dziś nie ma ikony do ściągnięcia.... a w domu nie zapisałem dokumentu tylko go otworzyłem.....
zobaczcie co jest grane ?

[ Dodano: 22-02-2008, 10:23 ]
ok udało się ściągnąć, ikona raczyła się w końcu pojawić  :mrgreen:
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 22, 2008, 10:11:28 am »
Piotr, dla pewności przeslij jeszcze raz nasz statut panu Jurkowi. Będę spokojniejszy, gdy powie, że jest ok. Ten język prawniczy dla wiekszości normalnych zjadaczy chleba jest mało zrozumiały.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 23, 2008, 11:37:43 am »
nie odebrałem wczoraj wiadomości. Ale moim zdaniem tak kosmetyczne zmiany nie ma co konsultować. Wydaje mi się że ostatnie zapisy nie zmieniają merytoryki dokumentu i nie wpływają na drastyczne zmiany postanowień. Poza tym Prezes pewnie w rozjazdach na weekend ( Mątki i Olsztyn ) więc pewnie po niedzieli by to sprawdził.
Jak chcecie, mogę podesłać i czekać kilka dni lub przyjmujemy tą wersję jako ostateczną. Co wy na to ?

pzdr

[ Dodano: 25-02-2008, 20:06 ]
Przypomniała mi się jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Statut w oryginale musi być złożony do starosty z parafami Zarządu czy grupy założycielskiej. Jest to wymóg prawny, więc winien być opatrzony podpisami na każdej stronie ( strony numerowane). Nie wiem ile egzemplarzy trzeba dostarczyć do Starosty, ale do KRS dawaliśmy 2 szt.

pzdr

[ Dodano: 25-02-2008, 20:07 ]
dalej lipa z tymi dopiskami do tematów, zróbcie coś aby były widoczne jako świeże posty....
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 12, 2008, 07:01:45 pm »
Śpieszę poinformować Was, że z dniem 10.03.2008 Starosta Kwidzyński orzekł wpisanie naszego Klubu do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej nieprowadzących działalności gospodarczej.

Jutro załatwiam nasz ulubiony Urząd Skarbowy, a w piatek wybieram sie do Tczewa  do GUS-u.

Decyzja do wglądu w dziale Download/Biblioteka Prawna
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 12, 2008, 07:28:12 pm »
Jurek wrzuć to proszę do dzialu "Download".
Załaczniki nie działają, jeszcze nad tym pracuje.
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 13, 2008, 07:26:05 pm »
no to miodzio, nie poznaję starostwa, zadziałało jak speedy gonzales. Wysłałem małe info do Pana Jurka z podziękowaniami za pomoc przy tworzeniu papierzysk.

No to czas na zmiany, portal, szkolenia, wizyty w zakładach pracy, wycieczki na grzybobranie .... :mrgreen:  

pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 13, 2008, 08:53:32 pm »
Mała korekta. Dzisiaj nic nie załatwiłem w US, ponieważ pierwszy musi być regon. Na jutro wziąłem urlop. Rano do Tczewa i jak czas pozwoli to jeszcze odwiedzę US. Jest szansa, że uda się jutro załatwić dwie sprawy. Następna relacja jutro wieczorem. :]
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 13, 2008, 09:04:29 pm »
Cytat: "pimos"
No to czas na zmiany, portal, szkolenia, wizyty w zakładach pracy, wycieczki na grzybobranie .... :mrgreen:


Tiaaa... i kampania w masmediach z wielkim rozmachem ......  :shock:
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 14, 2008, 02:04:56 pm »
REGON już też mamy.   :radocha:  W US również byłem. :uoee:  Do świąt powinniśmy mieć NIP. Koniec sprawozdania. :lol:
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline drewniany

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 162
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 14, 2008, 08:34:39 pm »
:clap:  Jurku dzięki za info :p
Pozdrowienia
              Krzych
www.kksvis.pl
www.airbar.pl
==========================
\"Mam chinkę i nie zawaham się jej użyć !!! \"

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 15, 2008, 06:26:34 am »
:clap:  :clap:  :clap:  :lol:  :lol:  :lol:  :cool:  :cool:  :radocha:  :radocha:  :radocha: . No to jesteśmy już legalni :grin: . SUPER :!:  :!:  :!: .

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 15, 2008, 03:27:57 pm »
no to miodzio, super że się Jurek sprężył, wielkie  :clap:
a tak przy okazji, robicie coś w sprawie tych legitymacji klubowych ? interesuje mnie ten temat, choć wydaje mi się na początek trzeba ogłosić konkurs na logo VIS'a, cobyśmy legitymacje mieli zgrabne i kolorowe, zatem graficy do ...  :595:
Sprawę poruszenia kampanii medialnej biorę na siebie. Nadal mam wtyki w paru gazetach  :mrgreen:

pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]