Autor Wątek: Dokumenty dla nowego klubu  (Przeczytany 3966 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« dnia: Lutego 03, 2008, 03:43:04 pm »
W tym temacie proszę o Wasze uwagi, opinie, spostrzeżenia dotyczące założenia nowego klubu strzeleckiego. Poniżej załaczyłem dokumenty, które otrzymaliśmy od prezesa klubu Garda w Ostródzie.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

pimos

  • Gość
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 03, 2008, 07:16:12 pm »
no jest tego trochę, jeśli chodzi o statut to na pierwszy rzut oka copy-paste na nasze potrzeby. Jutro na spokojnie sobie przeczytam. Doczytałem też o powstaniu pieczątek, ale nie doczytałem o wpisowym dla nowych członków. Chyba jest to ujęte w uchwale zarządu.
Jutro na spokojnie sobie przeczytam całość, niemniej, zdałoby się za jakiś czas spotkać i obgadać to co komu przychodzi na myśl po przeczytaniu.
Jeśli chodzi o status, to rzeczywiście proponuję uwagi wrzucać w tym miejscu.

pzdr

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 03, 2008, 07:46:25 pm »
Rzeczywiście jest tego trochę. Ale dokumenty założycielskie to normalka. Najważniejszy jest statut, gdyż źle skonstruowany, może nam ograniczać działalność.
Co do wpisowego i wielkości składek, to odpowiednia uchwała załatwi temat.
W sobotę w klubie LOK-u będziemy mogli w większym gronie omówić temat w szerszym zakresie.

Wg mnie najważniejsze sprawy to:

1. Lokalizacja magazynu.- jeżeli LOK, to musi być zgoda na piśmie
2. Lokalizacja Klubu. - może też w LOKu ???

Piszcie więc jakie jeszcze macie wizje i pomysły.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

pimos

  • Gość
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 04, 2008, 08:21:36 am »
niestety w piątek wyjeżdżam na tydzień na szkolenie czyli nie będzie mnie w sobotę. Z mojej strony proponuję następujące kroki :

- Pogadać z p. Ryśkiem o zamiarze założenia stowarzyszenia kultury fizycznej.
- Jako zachętę, proponowałbym zrobić go "honorowym prezesem", bez większych praw, ale trzeba to ująć w statucie, że jest taka możliwość
- Zaproponować wspólną organizację imprez pod szyldem Stowarzyszenia i LOKu,

po tych zachętach poprosić o pisemną zgodę na :
- Użyczenia lokalu na siedzibę Stowarzyszenia ( choć bez problemu może to być nawet czyjeś mieszkanie, np. na Wiejskiej 1, bo trzeba pamiętać że tam będzie trafiać korespondencja z terminami administracyjnymi, trzeba więc to w miarę szybko odebrać )
- użyczenie szafy na broń, to raczej w dalszej perspektywie.
- Pomoc przy dopuszczeniu regulaminu strzelnicy do celów sportowych.

Dodatkowo jeszcze parę haseł, o których rozmawialiśmy w samochodzie :
- Pan Rysio wspominał kiedyś że miasto chciało użyczyć tory na strzelnicy w użytkowanie, w tej opcji kwestia czystości nadal pozostaje w gestii miasta. Do prowadzenia działalności statutowej Stowarzyszenia potrzebny jest zatwierdzony regulamin strzelnicy wraz z prawem użytkowania.
- Szlaban przy wjeździe na strzelnicę (solidny)

to narazie tyle

do usłyszenia

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 11, 2008, 04:55:06 pm »
Planuje spotkanie założycielskie w niedzielę 17lutego. Załatwimy sprawy formalne i będzie mozna oddać papiery do starosty.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 11, 2008, 09:23:18 pm »
Mi niestety niedziela nie pasuje :sad: . Ale moi rodzice na pewno będą ;-) . Może uda się zorganizować to spotkanie w sobotę :?: .

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 13, 2008, 09:53:44 am »
Sobota zdecydowanie odpada. Pozostaje niedziela. Zostaw rodzicom nr dow osob i pesel. Podpiszesz dokumenty jak tylko będziesz mógł. To samo dotyczy drewnianego i Rybe. Obaj bedą w szkole.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 13, 2008, 05:16:06 pm »
Dobrze to jakoś się umówimy i podpisze dokumenty jakoś w tygodniu ;-) . Gdzie ma być to spotkanie w niedziele :?: Musze rodzicom powiedzieć gdzie mają się stawić :smile: .

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 13, 2008, 05:30:08 pm »
Plac Plebiscytowy. Pomiędzy ulicami:  Targowa i Słowiańska. Przy tym Placu jest Sąd i obok budynek przychodni lekarskiej. W budynku przychodni na piętrze LOK Kwidzyn ma biura.
Dla ułatwienia nr tel do mnie. 608 380749 Gdy rodzice będą już na Placu, to prosze o telefon.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 17, 2008, 07:08:34 pm »
Załączyłem statut naszego klubu z uzgodnionymi poprawkami. Szczególną uwagę proszę zwrócić na §14. Tam są największe zmiany.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

pimos

  • Gość
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 17, 2008, 07:37:30 pm »
hmm, nie widać załącznika....  :roll:   pewnie się odłączył  :mrgreen:

pzdr

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 17, 2008, 07:42:28 pm »
Cytat: "pimos"
nie widać załącznika.... :roll: pewnie się odłączył :mrgreen:



Potwierdzam :roll:  ;-) .

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 17, 2008, 07:53:35 pm »
OK,

Jurek przeniesie wszystkie dokumenty do modułu "Download".
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 18, 2008, 08:17:16 am »
Przeniesione do Biblioteki Prawnej
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

pimos

  • Gość
Dokumenty dla nowego klubu
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 19, 2008, 08:12:11 am »
Ok w końcu go dorwałem. Przeczytałem całość i mam następujące uwagi :

par 14, wykluczenie członka - w 1C jest zapis że wykluczenie następuje na mocy uchwały zarządu, a w pkt 3 że robi to Walne, widzę tu sprzeczność lub trzeba doprecyzować, czy uchwałę podejmuje Zarząd a zatwierdza ją Walne czy jeszcze inaczej ?
Jeśli kolejny punkt jest dopełnieniem to zrobiłbym to tak :

w pkt 1c dopisałbym : ....na mocy uchwały Zarządu () z pisemnym powiadomieniem członka, o przekazaniu wykluczeniu do Walnego Zgromadzenia.

w pkt 3. Wykluczenia i skreślenia z listy członków KKS VIS dokonuje Walne zgromadzenie na podstawie przedstawionych Uchwał Zarządu.

w pkt. 4. O umieszczeniu w porządku obrad sprawy dotyczącej wykluczenia członka ze Stowarzyszenia oraz jej uzasadnieniu zainteresowany ( ale nie pozostali członkowie stowarzyszenia - bo kto będzie słał pisma do pozostałych ) powinien być powiadomiony pisemnie za potwierdzeniem odbioru nie później niż na 21 dni przed obradami Walnego Zgromadzenia. Dopuszcza się powiadomienie w formie elektronicznej. Uchwała Zarządu o skierowaniu do Walnego Zgromadzenia sprawy wykluczenia umieszczona będzie również na portalu internetowym do wiadomości pozostałych członków Stowarzyszenia.

dopisałbym również zapis który uszczegółowi myśl o odwołaniu.
i tak w pkt 5 dopisałbym: (...) zawiesić go w prawach członka do rozpatrzenia odwołania, które zawieszony członek może złożyć do Walnego Zgromadzenia nie później niż w 7 dniu przed jego terminem za pośrednictwem Zarządu Stowarzyszenia.

par 22 pkt 2 - odwołanie do par 17 ust 2 nie ma sensu, gdzieś się przemieścił właściwy zapis....

par 26 pkt 4 - odwołanie do ustępu 2 A - czy to jest właściwe ? bo chyba nie rozumiem do końca istoty tego odnośnika...

to chyba tyle.
Wydaje mi sie że możnaby wysłać ostateczną formę do Pana Jurka do konsultacji. Napewno chętnie wskaże swoje uwagi i pułapki w które możemy się wpędzić. Co nagle to po diable .... potem ciężko będzie zmienić status i do tego pojawią się dodatkowe koszty....

pzdr