Autor Wątek: Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku  (Przeczytany 1695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« dnia: Września 15, 2012, 07:01:53 pm »
Bardzo mile spędzony dzionek :


YT_1

YT_2
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

rado

  • Gość
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« Odpowiedź #1 dnia: Września 15, 2012, 07:17:12 pm »
Ten drugi mniej mi się podoba. Ale ten pierwszy jest świetny.

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« Odpowiedź #2 dnia: Września 15, 2012, 07:28:43 pm »
Ten drugi zamieszczony głównie dla tekstu (ma wartość i sens) utworu który ci kolesie śpiewają.
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline ryba MR

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 510
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« Odpowiedź #3 dnia: Września 16, 2012, 07:12:06 am »
Witam
 Ten film też warto zobaczyć, jeśli ktoś nie oglądał

http://www.youtube.com/watch?v=gpZ-07C10yw

Wypowiedzi oglądających
CYTAT
1 wrzesnia 2012 roku szmaciana polska telewizja nadala kretynskie amerykanskie filmy - "Pearl Harbor" , "Bylismy zolnierzami" ,oraz "Upadek"-pokazujacy cierpienia niewinnego Hitlera ,ukrytego jak szczur w swoim ostatnim bastionie !!!
Niedlugo sie okaze,ze to Polacy zaatakowali biednych nazistow i postawili na swoich ziemiach obozy koncentracyjne. HANBA !
Pozdrawiam Maciej
===================
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« Odpowiedź #4 dnia: Września 16, 2012, 05:36:20 pm »
Maćku,

W dzisiejszych czasach jedyną wartością dla ludzi jest obsesyjna pogoń za pieniądzem bo to dla nich jest jedynym wykładnikiem wartości szacunku jednego do drugiego.
W niepamięć odchodzą takie wartości jak poszanowanie dla historii, honor a o patriotyzmie nie wspomnę.
Nadzieja jeszcze w tych którym te wartości są jeszcze bliskie.
Zbyt długo w europie jest względny spokój. Ludziskom się za przeproszeniem "w dupach poprzewracało" od dobrobytu i ciągle mało i mało.
Coraz bardziej dominuje arogancja, egoizm i brak szacunku do innego człowieka (tego nie bogatego).
Historia koło zatoczy i znowu trochę "oczyści" sytuację tak, że na parę lat ludzie się może ponownie opamiętają.

Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą.

(Otto von Bismarck.)

Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic.
Aleksander Wielopolski


Ci Panowie wiedzieli o czym mówią  i sprawdza się to w czasach dzisiejszych.


P.S
Z góry zaznaczam, że nie identyfikuję się z opcję PiS - chociaż to też Polacy jak każdy z nas, a nie wrogowie.
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline kingtiger

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 274
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« Odpowiedź #5 dnia: Września 17, 2012, 09:46:18 pm »
"...Z góry zaznaczam, że nie identyfikuję się z opcję PiS - chociaż to też Polacy jak każdy z nas, a nie wrogowie..." Darek czy PiS ma jakiś monopol na patriotyzm?
Maciek i Niemcy, i kacapy mają swoją politykę historyczną którą mocno lansują z dobrym skutkiem vide Niemcy - największe ofiary II W. Ś. i kacapy jako "wyzwoliciele" połowy Europy + wszystkich zegarków i rowerów jakie im się nawinęły. Jak my chcemy prowadzić własną politykę historyczna to zaraz podnosi się krzyk, wmawia nam się że to ciemniactwo, chamstwo, prostactwo, zacofanie, ksenofobia itd. itd. Wcale nie trzeba czekać bo w Rosji już pojawiły się głosy tamtejszych historyków, że to Polska jest winna wybuchu II W.Ś. bo nie chcieliśmy zgodzić się na żądania Hitlera. No i jeszcze ci tajemniczy naziści? Zawsze myślałem, że Heinkle, Junkersy czy Messerschmity produkowane były w Niemczech a nie w jakimś  mitycznym Nazilandzie. Ja wiem,że to nie miejsce i czas ku temu ale pozwolę sobie zacytować urywek jednej z dyrektyw Wielkiego Językoznawcy, Przyjaciela Polaków tow. Stalina już po egzekucji polskich oficerów, i odkryciu ich grobów w 1943 r. która zalecała: "Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej". Zestawcie to sobie z tym, co media pisały i mówiły o Marszu Niepodległości 11.11.2011. Wg. mnie nazwanie kogoś faszystą tylko dla tego,że manifestuje w ten czy inny sposób swój patriotyzm swoja polskość to oznaka braku podstawowej wiedzy historycznej i ignorancja. W jaki sposób Biało-Czerwona może kojarzyć się z faszyzmem? Gdzie rózgi liktorskie i brunatne koszule? :shock:  Przepraszam poniosło mnie trochę! :twisted:
"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine"

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« Odpowiedź #6 dnia: Września 18, 2012, 06:34:27 am »
Cytat: "kingtiger"
"...Z góry zaznaczam, że nie identyfikuję się z opcję PiS - chociaż to też Polacy jak każdy z nas, a nie wrogowie..." Darek czy PiS ma jakiś monopol na patriotyzm?


Nie Wojtku, nie odbieraj tego w jakimś negatywnym znaczeniu, nie miałem złych intencji i nikogo nie chcę obrażać. Ale tego typu wypowiedzi i taka ocena sytuacji jak moja powyższa, często są identyfikowane wśród gawiedzi własnie akurat z tym ugrupowaniem.

Nie, PIS nie ma monopolu na patriotyzm - ta cecha wg. mnie nie ma i mieć nie może nic wspólnego z polityką.

Spokojnie, nie chciałem wywołać tak gorących emocji.
Temat uciekł niechcący na boczny tor i proponuję pozostać przy historii bez zabarwienia politycznego.
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline kingtiger

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 274
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« Odpowiedź #7 dnia: Września 18, 2012, 08:25:30 am »
Okiej! Darek nie ma problemu! Pogadamy on line przy najbliższej okazji. Obejrzałeś ten wywiad z Wieczorkiewiczem odnośnie historii alternatywnej co by było gdyby? Darek zgadza się,że
Cytuj
Ale tego typu wypowiedzi i taka ocena sytuacji jak moja powyższa, często są identyfikowane wśród gawiedzi własnie akurat z tym ugrupowaniem.
ale na polskiej scenie politycznej jedynie PiS chciałby prowadzić jakąś politykę historyczną. Ale koniec Darku z tematem tak jak pisałem wyżej pogadamy przy okazji jak będziemy on line..
"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine"

mg schutze

  • Gość
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« Odpowiedź #8 dnia: Września 18, 2012, 11:40:02 am »
PIS ma tyle wspólnego z patriotyzmem, co wentylator ze śmigłowcem....

Offline kingtiger

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 274
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« Odpowiedź #9 dnia: Września 18, 2012, 05:23:24 pm »
Ano mylisz się bo i wentylator i śmigłowiec (helikopter) mają śmigła.
"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine"

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« Odpowiedź #10 dnia: Września 18, 2012, 08:10:49 pm »
Pany, dajcie już na luz :)
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline kingtiger

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 274
Filmik z V rekonstrukcji Bitwy pod Mławą w 1939 roku
« Odpowiedź #11 dnia: Września 19, 2012, 05:14:09 pm »
Rzekłeś Darku! :grin:  :twisted:
"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine"