Autor Wątek: Bezpieczeństwo na strzelnicy!  (Przeczytany 1081 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adrian S

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 36
Bezpieczeństwo na strzelnicy!
« dnia: Maja 30, 2021, 10:02:26 pm »
Hej.

Drodzy Klubowicze, zwracam się do Was z bardzo poważną sprawą zarówno do nowych jak i dla starszych strzelców.

Dla młodszych klubowiczów mam informacje taka, że jest kompletny zakaz przyprowadzania jakichkolwiek osób trzecich bez wcześniej konsultacji. Nie może być takiej sytuacji, w której przychodzi jakaś osoba zupełnie przypadkowa i uczestniczy w strzelaniu. Przykro mi, ale w powyżej opisanym przypadku, zarówno osoba trzecia jak i klubowicz zostaną wyproszeni ze strzelnicy. Ponieważ nikt nie chce brać odpowiedzialności prawnej, ani jakiej kolwiek innej za czyny osoby, której nie zna i nie ma możliwości przewidzenia jego zachowania.

Jeżeli ktoś nie ma odpowiednich dokumentów żeby taka osobę przyrowadzić proszę poszukać prowadzącego strzelanie, który się na to zgodzi. Ale takie wizyty proszę ograniczyć do absolutnego minimum.

Do starszych strzelców bardzo Was proszę o to żeby nie gubiła Was rutyna.

A teraz do starszych i młodszych. Dbajcie o sobie na wzajem, pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa, o czerwonej fladze, o pustych komorach nabojowych. O tym, że jak ktoś jest na osi to nie bawimy się bronią. I przed wszystkiem jak jest więcej osób to nie twórzcie haosu, poskromić trzeba emocje.

Piszę to dlatego, że obserwuję i widzę jak to wszystko wygląda. Bo póki jest dobrze to jest dobrze, ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z bronią, a do wypadku wystarczy jedna chwila, moment bez skupienia się na wykonywanych czynnościach.

Dzięki