Forum dyskusyjne Kwidzyńskiego Klubu Strzeleckiego VIS > SPRAWY KLUBOWE

Pozwolenie na sportową do celów kolekcjonerskich

(1/2) > >>

Creasy:
Cześć
Mam pytanie. Czy na na decyzji na sportową do celów kolekcjonerskich, macie określony maksymalny kaliber dla bocznego i centralnego zapłonu? U mnie tego nie ma i wygląda to tak jak w załączniku. Chcę złożyć wniosek o zmianę decyzji na sportową i myśliwską do celów kolekcjonerskich, ale teoretycznie według tej mojej decyzji mogę już posiadać broń centralnego zapłonu powyżej 12mm?

Crucial:
Tak, jest określony kaliber, odpowiedni dla broni do celów sportowych. W Twoim przypadku wygląda na to, że ktoś się zakręcił i nie doprecyzował, że chodzi właśnie o ten cel.
Więc czysto teoretycznie możesz, ale kolejną kwestią jest promesa i to co na niej będzie napisane.

Creasy:
Nie zwróciłem uwagi co było napisane w promesach ale powinno być wpisane to samo co w decyzji. Chodzi o to że chcę złożyć wniosek o rozszerzenie i przy okazji zmianę decyzji z sportowej na sportową i myśliwską do celów kolekcjonerskich. Ale po zobaczeniu decyzji sam już nie wiem co mam robić. Zostawić tak jak jest i zwiększyć ilość sztuk czy zwiekszyc ilość sztuk i dopisać myśliwską?

Crucial:
Z rozszerzeniem sport-kolekcja nie powinno być problemu. Na Twojej decyzji nie jest wspomniane o maksymalnym kalibrze 12 mm, ale z drugiej strony wynika to z ustawy.

--- Cytuj ---do celów sportowych – broni palnej:
a) bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 6 mm,
b) centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi, o kalibrze do 12 mm,
c) gładkolufowej,
d) przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego);
--- Koniec cytatu ---
Jeśli na promesie nie byłoby to wspomniane i udałoby się rzeczywiście kupić broń powyżej tych 12 mm to rejestracja mogłaby zakończyć się fiaskiem. 8)

Z kolei myśliwska do celów kolekcjonerskich to już osobne pozwolenie więc dopisanie nic nie da. Musiałbyś napisać nowy wniosek i spełnić wszystkie warunki do wydania takowego pozwolenia.

Creasy:
Ale w decyzji nie ma nic o broni sportowej do celów kolekcjonerskich. Jest tylko broń palna centralnego zapłonu o lufach gwintowanych, broń palna bocznego zapłonu o lufach gwintowanych, broń palna gładkolufowa oraz przystosowana do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego (dymnego) - do celów kolekcjonerskich. Co do myśliwskiej do celów kolekcjonerskich nie trzeba składać nowego wniosku o pozwolenie. Posiadam już pozwolenie na broń kolekcjonerską i nie można mieć dwóch pozwoleń kolekcjonerskich. Można tylko zmienić decyzje i dopisać rodzaje broni odpowiednie dla broni myśliwskiej. W moim przypadku nic się nie zmienia. Bo teoretycznie według tej decyzji mogę posiadać broń powyżej 12mm. Dlatego złoże tylko wniosek o zmianę ilości i zobaczę co z tego wyniknie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej