Autor Wątek: II Komunikat Zarządu  (Przeczytany 4151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerbro

 • Administrator
 • Shooter
 • *****
 • Wiadomości: 1370
II Komunikat Zarządu
« dnia: Kwietnia 30, 2014, 01:32:02 pm »
Drodzy Koledzy i Koleżanki.
Od początku bieżącego roku obserwujemy starania naszych obecnych i byłych już członków naszego Klubu nad tworzeniem podobnych struktur organizacyjnych pod przewodnictwem Jacka Synakiewicza.
Kierowana przez niego organizacja, miała stać się uzupełnieniem części "kolekcjonerskiej" działań, którymi podobno nie zajmuje się lub tylko w nieznacznym stopniu zajmuje się  nasz Klub.? Taką informację zainteresowany niejednokrotnie przekazywał nam na strzelnicy i podczas prywatnych rozmów.

Z wielkim niepokojem, Zarząd VIS-a przyjął kolejne informacje, deklaracje oraz dokumenty z których znaczna część potwierdza nieprawdę i dalsze działania na szkodę naszych Członków i Klubu.
Dlatego Zarząd spotkał się z Jackiem Synakiewiczem i efektem tego spotkania był komunikat Zarządu z dnia 3 kwietnia b.r.

http://kksvis.pl/forum/index.php?topic=1388.0
 
Pomimo spotkania z Zarządem oraz opublikowania wspomnianego komunikatu obserwujemy dalsze działania zmierzające do konfliktu oraz co najgorsze, do dzielenia Członków VIS.

Po konsultacji z prawnikiem oraz Pomorskim Związkiem Strzelectwa Sportowego, Zarząd wystosował do Prezesa tej organizacji poniższe pismo.Zdaniem nie tylko Zarządu VIS-a ale również PomZSS zarówno postawa jak i działania bliźniaczej organizacji a w szczególności jej władz istotnie naruszają treść art. 10 Ustawy o Sporcie i noszą znamiona działań na szkodę macierzystego Klubu. Dlatego w tym piśmie, Zarząd KKS VIS zwrócił się również do wskazania osób ( wyłącznie Członków KKS VIS), które zgodnie z treścią przywołanego przepisu łamią prawo.

W odpowiedzi od zainteresowanego otrzymaliśmy załączone pismo.Nie trudno ocenić jego wartość, bo zawiera szereg wad,  nieprawdy i pod względem prawnym posiada cechy nieorientowania się w przepisach i braku konsultacji z prawnikiem czy choćby z organizacjami wskazanymi na kopii tegoż pisma. I choć zarówno w informacji niniejszego pisma z dnia 16.04.2014r. na kopii widnieją zarówno PomZSS oraz KS Garda to do dnia opublikowania niniejszego komunikatu takowe nie trafiły. Trudno też ocenić stek kłamstw o włączeniu owej organizacji w struktury PZSS w 2015 roku bo już na Zarządzie PomZSS dnia 02.04.2014r., czyli przed datą powyższego pisma Jacek Synakiewicz OSOBIŚCIE złożył deklarację wstąpienia w struktury PZSS czego efektem jest licencja klubowa PZSS o numerze LK-226/2014.

Czarę goryczy przelała informacja od dwóch Członków naszego Klubu, którzy dysponując swoją bronią i rejestrem pobytu w dwóch różnych terminach, zostali (delikatnie mówiąc) wyproszeni ze strzelnicy.
Uzurpując sobie prawo do wyłączności korzystania ze strzelnicy w imię UMOWY, która nie istnieje (potwierdzone przez Urząd Miasta) dotrwaliśmy do ubiegłej niedzieli, gdzie zawody na krótkiej osi rozpoczęły się z opóźnieniem, gdyż Prezes KSSK postanowił zmienić sobie kłódki do bunkra na strzelnicy nie informując o tym ani innych użytkowników ani tym bardziej właściciela, czyli Urząd Miasta (potwierdzone przez Pana Andrzeja Szpalę).

Reasumując, Zarząd KKS VIS działając w imieniu swoich członków oraz w dobrej wierze i interesie naszego stowarzyszenia, wszystkie te opisane powyżej i nie tylko - działania odczytuje jako działania zmierzające w stronę konfliktu oraz dzielenia naszych struktur. Nie warto już wspominać o wszelkich epitetach pod adresem KKS VIS, jego władz i członków, prób skłócenia (są na to dowody na piśmie) czy naśmiewania.

Na posiedzeniu Zarządu KKS VIS ustalono, że w związku z dyspozycją art. 10 wspomnianej Ustawy, dajemy członkom KKS VIS i KSSK prawo wyboru organizacji, w której pragną kontynuować swoją działalność i stąd w ostatnich i najbliższych dniach należy się spodziewać kolejnych deklaracji rezygnacji z jednego lub drugiego Klubu.
 
Zarząd KKS VIS stoi na stanowisku, że wszelkie formy działań zmierzających do godzenia w dobre imię naszej organizacji lub łamania prawa NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE. Nasz ponad 8 letni bagaż doświadczeń i wszelkich nabytych profitów niematerialnych nie może i nie będzie szargany ani marnotrawiony poprzez kłamstwa i dywagacje Prezesa KSSK i jego członków.
 
Zarząd KKS VIS
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

snajper90

 • Gość
Odp: Komunikat Zarządu
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 30, 2014, 06:47:44 pm »
Niniejszym składam rezygnację z członkostwa w  Kwidzyńskim Klubie Strzeleckim VIS.

pozdrawiam

Sławomir Podgórski

Offline snipertomek

 • KKS VIS
 • Shooter
 • ***
 • Wiadomości: 32
Odp: Komunikat Zarządu
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 08, 2014, 10:09:32 am »
Ja zostaje w VIS-ie

Offline jerbro

 • Administrator
 • Shooter
 • *****
 • Wiadomości: 1370
Odp: Komunikat Zarządu
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 08, 2014, 09:09:59 pm »
Witaj w Klubie  ;)
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline DA6VI6D

 • KKS VIS
 • Shooter
 • ***
 • Wiadomości: 38
Odp: Komunikat Zarządu
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 08, 2014, 10:46:41 pm »
Patrząc na całe to zamieszanie refleksji mam kilka.
Jackowi i kolegom z nowego kwidzyńskiego klubu życzę wszystkiego naj na nowej drodze życia-szczerze i bez ściemy bo:
-Jacka cenię jako gościa który wytrwale dąży do obranego celu
-nie postrzegam Jego działań jako wrogich wobec Naszego Klubu
-nie trafiają do mnie argumenty Zarządu przytaczane w tym temacie bo:
                    jestem członkiem dwóch klubów strzeleckich i do tej pory jakoś  nikomu to nie przeszkadzało !
                    historie o strzelcach wypraszanych ze strzelnicy to historie lekko fabularne-co już sobie wyjaśniliśmy
                    miałem okazję rozmawiać z Jackiem i członkami Jego klubu dwa razy w trakcie tych "burzliwych chwil"i nie zarejestrowałem żadnych epitetów           czy też innych niestosowności pod adresem mojego Klubu lub jego Zarządu

A kończąc moje dywagacje w tym temacie,proponuje zastanowić się czy przypadkiem nie jest tak że:

-zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła ?
-profile działalności obu Klubów mogą się wyśmienicie uzupełniać ?
-warto przestać szukać (często na siłę) tego co dzieli,a zobaczyć duży potencjał jaki drzemie w  połączeniu wysiłków i możliwości obu Klubów.

pozdrawiam
dawid
KKS VIS

                   


Wolny od klęczenia.

Offline Darek

 • Administrator
 • Shooter
 • *****
 • Wiadomości: 690
Odp: Komunikat Zarządu
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 08, 2014, 11:09:41 pm »
A kto mówi że jest jakieś zamieszanie ?:) Jest sielsko i anielsko...kurz opadł, każdy wybrał własne zabawki i własną piaskownicę.
Co tu dużo rozprawiać.
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline jerbro

 • Administrator
 • Shooter
 • *****
 • Wiadomości: 1370
Odp: Komunikat Zarządu
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 09, 2014, 08:29:56 am »
Ponieważ zostałem wezwany do tablicy to śpieszę z wyjaśnieniami. Mam nadzieję, że tym samym odpowiem Dawidowi i pozostałym Kolegom. Zacznę trochę od końca:


Cytat: DA6VI6D link=topic

-zdrowa konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła ?

 Załóżmy, że zatrudniłeś młodego człowieka do swojej firmy. Chłopak okazał się trafionym narybkiem. Angażował się w pracy, wychodził często z własną inicjatywą. Zacząłeś w niego inwestować. Dostrzegłeś w nim osobę, która może Ci pomóc w prowadzeniu firmy. Wysłałeś go na szkolenia-pakiet Office, pisanie maili, negocjacje z klientami i takie tam inne dyrdymały.
Wziąłeś go do Zarządu swojej firmy. Przekazywałeś mu coraz więcej wiedzy na temat własnej pracy i klientów. Chłopak w tym czasie, nie budząc Twojego zaniepokojenia i korzystając z infrastruktury Twojej firmy – założył za płotem własną firmę o identycznym  profilu z Twoją. Ba, mało tego - zaczął Tobie podbierać najlepszych pracowników.
Ale co tam. To nic. Zgodnie z propagowanym przez Ciebie hasłem „zdrowa konkurencja” dajesz chłopakowi swoje dwa najlepsze samochody i odstępujesz mu kilka intrantnych kontraktów. Niech ma.


 albo

zamieniam swojego Passata na busa najlepiej w kolorze czerwonym i jadę do kilku firm w Kwidzynie dla których jeździ Jacek i mówię: ”Panowie, od dzisiaj będę dla was jeździł za połowę kwoty, którą płacicie Jackowi” Co mi tam. Niech stracę. Wszystko to w imię „zdrowej konkurencji”

 Powyższe pozostawiam Kolegom do własnej oceny.


Cytat: DA6VI6D link=topic

-profile działalności obu Klubów mogą się wyśmienicie uzupełniać ?

 Piszesz o profilach działalności obu klubów. Na tą chwilę wg naszej wiedzy jest tak:
 
Profil sportowy
KKS VIS = KSSK
Profil kolekcjonerski
KKS VIS = KSSK
Trudno w takim przypadku mówić o uzupełnianiu się. Dostrzegam tu wyłącznie niezdrową konkurencje.


Cytat: DA6VI6D link=topic

-warto przestać szukać (często na siłę) tego co dzieli,a zobaczyć duży potencjał jaki drzemie w  połączeniu wysiłków i możliwości obu Klubów.
Potencjał drzemał gdy byliśmy  razem. We dwójkę zrobisz więcej. W pojedynkę o wiele mniej.
Chciałbym tutaj głośno i wyraźnie powiedzieć, że Jacek będąc członkiem Zarządu KKS VIS, założył stowarzyszenie o identycznym profilu z naszym stowarzyszeniem. Takie działania są mówiąc delikatnie mało etyczne i ewidentnie godzą w interesy naszego Klubu.
Twierdzisz, że działania Jacka nie szkodzą? To zauważ, że w tej chwili stoimy po obu stronach barykady. Ty jesteś zwolennikiem Jacka. Ja jestem przeciwnikiem Jacka.

Jacek swój cel osiągnął w 100%. Podzielił nasz Klub jak się okazuje bardzo skutecznie, czego Ty jesteś tego najlepszym dowodem. Dlaczego? Byłeś zajęty  swoimi sprawami a jednak Jackowi udało się Ciebie wkręcić w ten konflikt. Pytanie nad kim teraz Jacek pracuje?
 
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline DA6VI6D

 • KKS VIS
 • Shooter
 • ***
 • Wiadomości: 38
Odp: Komunikat Zarządu
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 12, 2014, 08:46:52 pm »
I takie argumenty trafiają do mnie w 100%
Przyznaję Ci Jerzy całkowitą rację.
Mógł Jacek załatwić to bardziej uczciwie wobec dotychczasowego klubu,zarządu i kolegów.
Czas pokaże,jakie żniwo zbierze.
Tym czasem,kolejny sezon strzelania dynamicznego  rozpoczeliśmy udanie(kolejne IPSC GDAŃSK OPEN za nami).
I na tym własnie co tak naprawdę nas łączy nie dzieli proponuje się skupić.
Przypominam,że w najbliższą niedzielę na bydgoskiej Zawiszy kolejne widowiskowe zmagania w konwencji Ligi Sportera.
Będzie to dla nas wyjątkowa okazja do dynamicznego strzelania karabinowego także na dystansie -Uwaga-300m !!!
Polecam wszystkim wybrać się(bo jest niedaleko  :-\ ),popatrzeć (50-u komandosów  8) w jednym miejscu!) i pokibicować -bo dwóch "naszych "startuje.
Wolny od klęczenia.

Offline jerbro

 • Administrator
 • Shooter
 • *****
 • Wiadomości: 1370
Odp: Komunikat Zarządu
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 12, 2014, 09:27:05 pm »
Cieszę się, że mamy identyczny pogląd na całą sprawę.
Gratuluję dobrego wyniku w Lublewie. Powodzenia w Bydgoszczy. Niedziela 18 maja to również zawody History Arms w Lublewie i zawody w Kaczorach. Szkoda, że wszystko zbiegło się w tą jedną niedzielę.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO