Autor Wątek: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"  (Przeczytany 5816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1372
Odp: Odp: Niedziela 08.06.2014
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 24, 2014, 08:06:46 pm »
Jedna jest w magazynie, drugą ma chyba pimos.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Odp: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 25, 2014, 08:55:41 am »
Michał, jedną parasolkę mam ja w aucie, a druga rzeczywiście jest w magazynie. Przypominam, że mam wasze zaklejki, upomnijcie się przy okazji ;)
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline ryba MR

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 510
Odp: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 25, 2014, 09:23:17 pm »
Witam EdiKris
Może przedstaw się z imienia i nazwiska a rejestracja 19 i opinie o trajektorii lotu śrutu  to troszeczkę nie halo i wielkie braki wiedzy
Pozdrawiam Maciej
===================
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

EdiKris

  • Gość
Odp: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 26, 2014, 07:58:52 pm »
Szanowny kolego rybaMR myślę, że przyda ci sie lektura pozycji fachowej autorstwa Tadeusza Puchalskiego pod tytułem Broń śrutowa i technika strzelania.
Co się tyczy mojego doświadczenia to myślę, że dwudziestoośmioletnie  doświadczenie jakie ja posiadam w dziedzinie balistyki poparte bogatą praktyką wystarczyło by do obdarowania kilku członków waszego klubu.
Pomijam fakt zaśmiecania środowiska ołowiem (o ile pamiętam strzelnica nie jest wyposażona w maty wychwytujące śruciny )

Jeszcze raz powtarzam, że obecne warunki techniczne naszej kwidzyńskiej strzelnicy nie pozwalają w sposób bezpieczny prowadzić strzelania z broni gładkolufowej śrutem.

Offline DanielH

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 109
Odp: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 26, 2014, 09:31:21 pm »
Wydaje mi się, że ta dyskusja jest bezcelowa. Większość z nas uważa ze jest ok. Jeżeli komuś nie odpowiada, to nie musi przecież brać udziału jeżeli wyznaje taka ideologie.

Jezeli chodzi o sama wiedzę to stwórzmy osobny temat i ten kto sie wypowiada niech popiera swoje slowa publikacjami lub konkretami odnosnie lotu srutu.

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1372
Odp: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 26, 2014, 09:55:15 pm »
Pomijam fakt zaśmiecania środowiska ołowiem (o ile pamiętam strzelnica nie jest wyposażona w maty wychwytujące śruciny )

Jeszcze raz powtarzam, że obecne warunki techniczne naszej kwidzyńskiej strzelnicy nie pozwalają w sposób bezpieczny prowadzić strzelania z broni gładkolufowej śrutem.

Lasy Państwowe, jeziora i inne bagienka również nie są wyposażone w maty wychwytujące śruciny. W związku z powyższym proponuje wystosować odpowiednie pismo do Zarządu Lasów Państwowych i Polskiego Koła Łowieckiego o całkowity zakaz strzelania z broni śrutowej przez myśliwych.
Nie głupie będzie zakazać używania broni czarnoprochowej, bo również używają ołowiu. itd. itd. ...

Przy okazji muszę eksperta od balistyki poinformować, że dzisiaj większość z nas strzela z amunicji w której wykorzystuje się śrut stalowy, który jest  bardziej przyjazny dla środowiska. ;D

Ponieważ mamy do czynienia z fachowcem, to bardzo proszę o przedstawienie warunków technicznych jakie musi spełnić obiekt na którym, będzie można bezpiecznie prowadzić strzelanie z broni gładkolufowej.
Chętnie posiądziemy tę magiczną wiedzę wraz z Kolegą.
 
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1372
Odp: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 26, 2014, 10:21:11 pm »
W książce Tadeusza Puchalskiego na stronie 52 jest napisane:

" W wyniku różnej prędkości śrutu wystrzelony ładunek śrutu wydłużając się w kierunku strzału przybiera po 10 -20 metrach formę snopa, podobną do stożka zwróconego szerokim końcem do przodu. Tor lotu tej wiązki przedstawia linię krzywą i jest przedstawiony na rys. 16. Jeżeli z wysokości 1,5m równolegle do równej powierzchni ziemi, wystrzelimy ładunek śrutu 3,5mm, to pojedyncze śruciny osiągną ziemię już na odległości 50-60m, a niektóre dopiero w odległości 150-200m; większość śrucin opadnie na odcinku 100-150m."

Strzelamy do rzutki odchodzącej po linii strzału osi 100 metrowej. Czyli w kierunku kulochwytu.

Jeżeli Kolega nadal uważa, że robimy coś nie tak, to zapraszam na strzelnicę w każdą niedzielę. Łatwiej będzie wymienić poglądy face to face niż klepać w klawisze na forum. Nikt z nas nie ma dwudziestoparoletniego doświadczenia, więc bardzo chętnie posłuchamy rad fachowca. 
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Odp: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 29, 2014, 07:50:25 pm »
Zamieszczam zdjęcia z zawodów w pełnej rozdzielczości https://plus.google.com/u/0/photos/110908732769859496504/albums/6028193959662109617
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Odp: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 30, 2014, 09:18:39 am »
Foty super, wysłałem linka do Odyńca, niech pooglądają ;)
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline kingtiger

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 274
Odp: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 30, 2014, 05:48:30 pm »
Foty super! Brawo Darek!
"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine"

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Odp: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 30, 2014, 06:49:13 pm »
...dzięki , foty jak foty
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Odp: Zawody Strzeleckie z "Odyńcem"
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 30, 2014, 10:46:41 pm »
Nie gadaj Daro trochę nad nimi posiedziałeś  8)
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]