Autor Wątek: Problemy z logowaniem i ograniczenia w dostępie do forum  (Przeczytany 3773 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Problemy z logowaniem i ograniczenia w dostępie do forum
« dnia: Maja 14, 2015, 09:53:58 am »
Kilka słów wyjaśnienia co do działania forum i dostępu doń z wybranych grup adresów IP.....

Most logowania pomiędzy stroną główną a forum nigdy nie był włączony ze względów bezpieczeństwa, więc wymagana jest osobna rejestracja na portalu i forum (safety first ;) )

Z powodu, iż silnik SMF jest z grupy "open source" są programiści, którzy piszą boty logujące się na forach i postujące spam. Mamy potrójne zabezpieczenia w tym względzie, a każdy pojawiający się bot dostaje BANa na całą grupę adresów....

I tu zaczyna się problem, gdyż boty korzystają z serwerów proxy, również polskich lub wykorzystują polskie adresy @ do rejestracji. Mamy również zbanowanych malkontentów i tych "wiedzących lepiej" z całymi grupami adresowymi (256 adresów IP na gagatka). 
Nie możemy zdjąć tych banów, bo zaczną siać  spam i mieszać na forum, stąd kłopoty z zalogowaniem się na forum z niektórych adresów IP w tym z adresów przydzielanych przez GPRS (komórki).

Znam przykład Daniela, który ma takie problemy, jeśli jeszcze ktoś jeszcze będzie dostawał komunikaty o niezasłużonym banie - proszę o kontakt z podaniem adresu IP (można wejść na stronę www.whatismyip.com i spisać ten adres) na PM albo lepiej w tym wątku.

pozdrawiam
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline DanielH

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 109
Odp: Problemy z logowaniem i ograniczenia w dostępie do forum
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 14, 2015, 06:53:23 pm »
Potwierdzam, że mam takie problemy głównie z sieci komórkowej.

Co dziwne przeglądarka "pamięta" że dostałem bana z jakiegoś ip i w domu na komputerze stacjonarnym mogę się zalogować, a np na laptopie gdzie był ban już nie mogę. Muszę w takiej sytuacji wyczyścić cookie i jest ok.

Najważniejsze, że w domu mogę się zalogować, a wiadomo zabezpieczenie musi być :P

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Odp: Problemy z logowaniem i ograniczenia w dostępie do forum
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 15, 2015, 09:56:58 am »
Na jednym z for, które administruję, doszło do przejęcia konta moderatora z jego własnej głupoty, niestety. Z wykorzystaniem proxy, bot  wyczyścił nam forum prawie do zera..... masakra  =|=   Ale na szczęście zadziałał backup ISP i straciliśmy jedynie kilka postów.

Wiem, że to przeszkadza, ale z doświadczenia wiem, safety-first ;)

ps. Daniel. Zapisz kilka IP z GPRS i zostaw w tym wątku
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]