Autor Wątek: WITAM NA FORUM  (Przeczytany 79980 razy)

0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.

dziubek

  • Gość
WITAM
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 28, 2007, 09:53:10 pm »
Dzięki Panowie! Jak zdrowie dopisze to z wielką przyjemnością przyjadę!

struś

  • Gość
WITAM
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 29, 2007, 09:45:49 am »
Witam, to chyba "przeze mnie",  a nawet chyba na pewno ;)

P.S. A na wiosnę PPP... o ile CP nie zmieni właściciela...

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Witam
« Odpowiedź #62 dnia: Stycznia 22, 2008, 07:55:06 pm »
Witam, mam na imię Adam. Trochę ponad rok temu wprowadziłem się do Kwidzyna. Od zeszłego roku strzelam sportowo- strzelectwo długodystansowe, jak również poluję. W domu mam parę sztuk broni :radocha: . To może najpierw myśliwska:
1) Savage 12F/TR(na razie czeka na lunetę :? ),
2) bok Fair Premier, kaliber 12/70,
3) sztucer Mauser M96, kaliber 7mm Remington Magnum+ luneta Leupold VX-III 3,5-10X50,
4) sztucer z zamkiem lewarowym Marlin 444SS, kaliber 444marlin + luneta Bushnell Elite 3200 1,5-4,5X32(chwilowy brak amunicji, która jest nie dostępna w Polsce :cry: ),
5) kniejówka Brno 502.3, kaliber 7X65R, 12/70+luneta Bushnell Elite 4200 2,5-10x50,
6) dubeltówka Merkel E40, kaliber 16/70.

A z pneumatyków to Crosman 2260+ luneta Simmons 3-9x42.

Jest jeszcze mojego Taty pistolet S&W model 911 kal. 22long.

FOTKI

[ Dodano: 23-01-2008, 17:08 ]
Wkradł się błąd :roll: .

Powinno być:
Jest jeszcze mojego Taty pistolet S&W model 622 kal. 22long.

pimos

  • Gość
Witam
« Odpowiedź #63 dnia: Stycznia 23, 2008, 03:51:11 pm »
Witaj kolego w tych skromnych progach, widzę że z bronią jesteś za pan brat :)
Zapraszamy do coniedzielnych spotkań na strzelnicy, przy czym 3-go jedziemy ( jebro, jasno i pimos) do Ostródy na zawody i rekonesans. Jeśli masz ochotę, jedno miejsce jest w aucie wolne.

Napisz parę słów co robisz, czym się zajmujesz, rozumiem że młody z ciebie człowiek i masz zainteresowania w dobrym kierunku  :rotfl:

pzdr

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Witam
« Odpowiedź #64 dnia: Stycznia 24, 2008, 10:14:27 am »
Hmmmmmm.... Co robię :?: . Ogólnie to się uczę- w tym roku maturka :roll: .

Raczej z wyjazdu do Ostródy nie skorzystam ale dziękuje za zaproszenie ;-) . Na pewno w najbliższą niedziele wpadnę na strzelnice. Może nawet mój Tata da się skusić na mały wypad ;-) .

W borni siedzę praktycznie od dziecka. Ogólnie to moja największa pasja :grin: .

Offline ryba MR

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 510
Witam
« Odpowiedź #65 dnia: Stycznia 24, 2008, 11:40:00 am »
Witam witam !!!!!
Pozdrawiam Maciej
===================
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

Offline drewniany

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 162
Witam
« Odpowiedź #66 dnia: Stycznia 25, 2008, 08:45:58 pm »
Hejka Adam miło Cię powitać  :lol:
Pozdrowienia
              Krzych
www.kksvis.pl
www.airbar.pl
==========================
\"Mam chinkę i nie zawaham się jej użyć !!! \"

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Witam
« Odpowiedź #67 dnia: Stycznia 26, 2008, 02:00:40 pm »
Cytat: "drewniany"
Hejka Adam miło Cię powitać  :lol:


No proszę ! A mówią że ten Świat jest Wielki ........
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Re: Witam
« Odpowiedź #68 dnia: Stycznia 26, 2008, 02:05:24 pm »
Cytat: "Mada"
..........
1) Savage 12F/TR(na razie czeka na lunetę :? ),
2) bok Fair Premier, kaliber 12/70,
3) sztucer Mauser M96, kaliber 7mm Remington Magnum+ luneta Leupold VX-III 3,5-10X50,
4) sztucer z zamkiem lewarowym Marlin 444SS, kaliber 444marlin + luneta Bushnell Elite 3200 1,5-4,5X32(chwilowy brak amunicji, która jest nie dostępna w Polsce :cry: ),
5) kniejówka Brno 502.3, kaliber 7X65R, 12/70+luneta Bushnell Elite 4200 2,5-10x50,
6) dubeltówka Merkel E40, kaliber 16/70.

A z pneumatyków to Crosman 2260+ luneta Simmons 3-9x42.

Jest jeszcze mojego Taty pistolet S&W model 911 kal. 22long.

FOTKI

[ Dodano: 23-01-2008, 17:08 ]
Wkradł się błąd :roll: .

Powinno być:
Jest jeszcze mojego Taty pistolet S&W model 622 kal. 22long.......


 :shock:  No bracie przy takim arsenale to chyba strach sie pojawiać na strzelnicy , trzeba to przemyśleć .... :shock:
Oddział partyzancki można już uzbroić  :smile:
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Adam P

  • Gość
Witam z Malborka
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 16, 2008, 12:23:55 pm »
Witam.
Ponieważ jestem tu na Forum nowym forumowiczem chciałbym się z wszystkimi serdecznie przywitać.

Forum to czytam z dużym zainteresowaniem, jestem jego wielkim sympatykiem.

O sobie.
Urodziłem się i mieszkam w Malborku, mam 41 lat, żonę, dwie córki i kotkę oraz bzika totalnego na punkcie wiatrówek. W pracy niektórzy wołają na mnie "maniak"

Tu na fotce poniżej w wieku lat około 8, i zagadka co mi "wisi" i o co się opieram?



Na fotce poniżej mój Tato - mysliwy, niestety odszedł 1,5 roku temu do krainy wiecznych łowów.




Pracuję obecnie jako nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku. Ukończyłem Politechnikę Gdańską na Wydziale Mechanicznym w 2003 roku.
Wcześniej była zawodówka - tokarz i praca na warsztacie, później technikum mechaniczne dla pracujących i praca na warsztacie oraz później w biurze jako technolog konstruktor, potem kurs pedagogiczny i tak zostałem nauczycielem zawodu. Razem nazbierało mi się już 24 lata pracy.

Jestem typowym warsztatowcem, nie ciągnie mnie do biura. Czuję się najlepiej przy pracy na warsztacie.

Z "bronią" nie tylko wiatrówkami miałem kontakt odkąd tylko pamiętam. Moim przewodnikiem był nieżyjący już niestety mój Tata, wieloletni myśliwy odszedł w ubiegłym roku do "krainy wiecznych łowów". To on nauczył mnie bezpiecznego obchodzenia się z bronią i wpoił zasady które dotyczą również wiatrówek, także od niego nauczyłem się wielu cennych umiejętności praktycznych.

Pierwsze strzeleckie kroki stawiałem w wieku lat około 8, właśnie pod jego bacznym okiem. Mój Tata prowadził wówczas koło strzeleckie w swoim zakładzie pracy, strzelaliśmy z "Radomki". Czasami nawet były jakieś zawody.  W podstawówce zdarzało się czasami trochę postrzelać na PO. W zawodówce należałem do szkolnego koła LOK. Później Tato został myśliwym, więc w domu było kilka sztuk prawdziwej broni palnej, oczywiście nie miałem do niej dostępu, jednak na kontrolnych strzelaniach myśliwych to ja bardzo często robiłem dobre wyniki, nie tylko ze sprzętu Ojca. Nigdy nie ciągnęło mnie też do polowań, czego Tato nie mógł przeboleć, za to od strzelania trudno mnie było oderwać. Jako że Tata czasami zajmował się również konserwacją broni swoich kolegów, miałem możliwość po dotykać i postrzelać z różnej broni myśliwskiej. Wtedy to załapałem tego groźnego wirusa i zapragnąłem mieć swoją własną wiatrówkę, nie było to łatwe ponieważ wymagane były pozwolenia na „broń sportową”, ale co tam, dałem radę. Pierwszym moim własnym sprzętem był IŻ38 - jakimś cudem przemycony z Czechosłowacji przez znajomego z pracy, było to cirka w 1989 roku. Za jakiś czas doszedł pistolecik IŹ 53. Następnie stałem się właścicielem pistoletu Łucznika, dostałem go w prezencie od znajomego leśnika, musiałem na niego również zdobyć pozwolenie - mam je do dziś. Pistolet ten był pierwszą wiatrówką w moim życiu z której miałem okazję postrzelać,. Służy mi wiernie do dziś i ma się dobrze pomimo tego, że ma już 35 lat, wymieniłem w nim tylko uszczelkę tłoka którą zrobiłem sam, reszta to oryginał.

W 2004 roku po zmianie ustawy o broni nabyłem karabinek Hatsan 55s gw, miałem go jakieś 1,5 roku, zrobiłem na nim swój pierwszy poważny tuning, polegający na dorobieniu prowadnicy, wymianie sprężyny i uszczelki tłoka, później karabinek sprzedałem. W międzyczasie miałem również karabinek łucznika który to trafił do mnie od komornika, totalny złom, tragedia normalnie. Po reanimacji zaczął strzelać i też poszedł do ludzi, teraz żałuję że się go pozbyłem. Ale wiem kto go ma i być może go kiedyś odzyskam, mam do niego sentyment.

W 2006 roku trafiłem na forum iwebu. Jak większość oczywiście dopiero po zakupie wiatrówki okazało się co zrobiłem. Kupiłem wtedy karabinek BMK-30, mój wybór padł na taki sprzęt ponieważ od czasu przynależności do LOK-u miałem w pamięci super celny Haenel 312, też go naprawiałem będąc w LOK-u i byłem pod wrażeniem precyzji wykonania i celności. Budowa obu karabinków była podobna tzn. miały boczny naciąg, o reszcie niestety nie miałem pojęcia. Jednak uważam iż w moim przypadku zakup BMK-30, to był dobry wybór, gdyż przez ten rok nauczyłem się więcej o działaniu, budowie wiatrówek niż przez ostatnie dwadzieścia kilka lat.

We wrześniu ubiegłego roku sprzedałem BMK-ę i już po dwóch dniach miałem nowiutką HW97k z AK Hobby. No i oczywiście zrobiłem tuning bo jakże by miało być inaczej, teraz pozostało mi tylko cieszyć się superanckim sprzętem i trenować, trenować i trafiać. W dalszym ciągu mam łucznika wz. 1970 z którego lubię strzelać choć dość rzadko trafiam oraz doszedł jeszcze Walther CP88.

W moim mieście niestety nic się nie dzieje jeśli chodzi o wiatrówki, jest co prawda jeden sklepik w którym można nabyć „urządzenia pneumatyczne” i trochę śrutu, ale wyboru to nie ma, a ceny są kosmiczne. Ci co mają wiatrówki co prawda gdzieś strzelają, pewnie na działkach i po krzakach lub na nieczynnym poligonie. Mam tylko jednego stałego kumpla po lufie z którym systematycznie jeżdżę na strzelnicę by tam po rywalizować lub po prostu odstresować się po pracy. Cały czas szukamy kilku normalnych chłopaków bądź dziewcząt/kobiet którzy byli by chętni pobawić się razem z nami w bezpiecznym miejscu.

W pracy natomiast jest nas kilku w tym jedna kobieta, mamy razem sporo sprzętu wiatrówkowego, tylko że brakuje czasu na zabawę, a po pracy każdy ma swoje obowiązki. Większość tych wiatrówek przeszła przez moje ręce, są to między innymi: trzy iżyki 38, jeden iż53, dwie slavie - 631 i 634, dwa liderki 3, HW25 GL, no i moje: HW97k, łucznik wz.1970 i 187 oraz najnowszy zakup Walther CP88.

Pozdrawiam z Malborka.
Adam

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Witam z Malborka
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 16, 2008, 12:32:50 pm »
Adam, witamy Ciebie na "naszym pokładzie" wśród tzw. "normalnych inaczej" :))).
 Piękana obszerna prezentacja twojej osoby, tego jeszcze u nas nie było. Szacuneczek !
Zapraszamy w odwiedziny do naszego miasta no i oczywiście na strzelnicę :)

pozdawiam,
Daro
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Witam z Malborka
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 16, 2008, 01:49:30 pm »
Witam również bardzo serdecznie na forum i mam nadzieję już wkrótce na naszej strzelnicy w Kwidzynie. Zakładam bowiem, że Ty i Twoi koledzy w którąś niedzielę wybierzecie się do Kwidzyna. Praktycznie w każdą niedzielę jesteśmy na strzelnicy.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Adam P

  • Gość
Witam z Malborka
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 16, 2008, 02:19:10 pm »
W Kwidzynie bywam bardzo rzadko przelotem i dlatego nie znam miasta. A na strzelnicę trafię dzięki uprzejmości Darkus'a. Chwilowo nie dam rady - choroba, ale za jakiś czas na pewno dołączymy do doborowego towarzystwa strzeleckiego w Kwidzynie.

O moich bojach można poczytać na iwebie i dzikim zachodzie.

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=435802#435802

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=481282#481282

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=37820

http://www.airguns.budu.pl/showme2.php?str=arsenal/bmk_bmk30

http://dzikizachod.fieldtarget.net/viewtopic.php?t=3341

Pozdrawiam i dziękuję za zaproszenie.
Adam

Offline Mada

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 263
    • http://www.escapetheroom.eu
Witam z Malborka
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 16, 2008, 02:51:00 pm »
Witam swojego imiennika :grin: .

[ Dodano: 16-02-2008, 16:56 ]
Po zdjęciach na bron.iweb.pl widzę, że równierz odwiedzasz strzelnicę w Grzępie ;-) . Można tam spokojnie strzelać na 300metrów a jakby się człowiek uparł to i by zrobił oś na 400metrów :twisted: . Ja tam bywam główne z bronią palną ;-) .

Adam P

  • Gość
Witam z Malborka
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 16, 2008, 03:45:01 pm »
Potwierdzam, strzelnica w Grzępie