Autor Wątek: II Zawody Strzeleckie "Czuma i Margolin"  (Przeczytany 1142 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline KrzychG

  • Shooter
  • *
  • Wiadomości: 128
II Zawody Strzeleckie "Czuma i Margolin"
« dnia: Czerwca 09, 2008, 03:03:04 pm »
Kwidzyński Klub Strzelecki VIS i Zarząd Rejonowy LOK Kwidzyn
mają zaszczyt zaprosić na :

II Zawody Strzeleckie " Czuma i Margolin ”
o Puchar Prezesa KKS VIS


Zawody odbędą się 19-go czerwca 2008 o godzinie 16.30 na strzelnicy miejskiej w Kwidzynie przy ulicy Strumykowej.
Zawody polegają na strzelaniu testu kompetencyjnego w/g projektu Ustawy o Broni i Amunicji autorstwa posła Andrzeja Czumy. Strzelanie będzie odbywać się z pistoletu małokalibrowego bocznego zapłonu. Dopuszcza się udział zawodników korzystających z broni prywatnej lub służbowej kalibru innego niż 0,22 LR.

Szczegółowy REGULAMIN zawodów znajduje się poniżej.

Opłata startowa: 10 zł (niezależnie od rodzaju broni)

Za pierwsze miejsce przewidziano puchar ufundowany przez Prezesa KKS VIS oraz dyplomy za miejsca 2 - 6.

Rejestracja zawodników kończy się o godzinie 16.20 w dniu zawodów.

Offline KrzychG

  • Shooter
  • *
  • Wiadomości: 128
II Zawody Strzeleckie "Czuma i Margolin"
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 09, 2008, 03:10:59 pm »
REGULAMIN
II Zawodów Strzeleckich „Czuma i Margolin”

o Puchar Prezesa Kwidzyńskiego Klubu Strzeleckiego VIS


Celem zawodów „Czuma i Margolin” jest rywalizacja w strzelaniu dynamicznym z broni krótkiej. Zawody są ogólnodostępne i z tego względu zostaną przeprowadzone przy użyciu pistoletu bocznego zapłonu „Margolin”. Dopuszcza się start zawodników posiadających broń prywatną lub służbową (po okazaniu kierownikowi zawodów odpowiednich dokumentów). Regulamin został opracowany na podstawie zasad IPSC oraz §4 i 5 załącznika nr 3 do projektu Ustawy o broni i amunicji autorstwa posła A. Czumy.

1. Zasady bezpieczeństwa.
1.1. Podczas pobytu zawodnika na strzelnicy jego broń musi być rozładowana (pistolety muszą mieć wyjęty magazynek).
1.2. Zawodnik nie może manipulować bronią na terenie strzelnicy; za wyjątkiem obszaru, zwanego „strefą bezpieczeństwa”, gdzie wolno dowolnie manipulować rozładowaną bronią. Drugim  wyjątkiem jest moment strzelania na torze strzeleckim.
1.3. Do „strefy bezpieczeństwa” pod żadnym pozorem nie może być wnoszona amunicja, a zwłaszcza załadowane magazynki; dotyczy to również amunicji ćwiczebnej, atrap nabojów oraz wystrzelonych łusek. Amunicja, załadowane magazynki itp. muszą być pozostawione poza strefą bezpieczeństwa.  
1.4. Poza strefami bezpieczeństwa można dowolnie manipulować amunicją i środkami do jej przenoszenia.
1.5. Zawodnik może manipulować jednocześnie bronią i amunicją jedynie na stanowisku strzeleckim, po odpowiedniej komendzie sędziego i pod jego bezpośrednim nadzorem.
1.6. Należy przestrzegać zasady trzymania palca „strzelającego” zawsze poza kabłąkiem spustowym, za wyjątkiem chwili celowania i oddawania strzału.
1.7. Przez cały czas strzelania, ładowania oraz rozładowywania broni należy przestrzegać zasady utrzymywania wylotu lufy w kierunku bezpiecznym; za kierunek bezpieczny przyjmuje się stronę głównego kulochwytu strzelnicy.  
1.8. Naruszenie powyższych zasad będzie karane natychmiastową dyskwalifikacją zawodnika z całych zawodów. Dyskwalifikację powoduje też upuszczenie lub odłożenie załadowanej broni oraz wyjście przed linię ognia bez komendy sędziego.
1.9. Organizatorzy zalecają podczas strzelania używanie okularów ochronnych oraz ochronników słuchu (lub zatyczek).

2. Zgłoszenie zawodnika
2.1. Zawody „Czuma i Margolin” są zawodami ogólnodostępnymi dla wszystkich chętnych.  Jedynym ograniczeniem jest spełnienie warunku ukończenia wieku 18 lat.
2.2. Zgłoszenie się do zawodów powinno być potwierdzone wpisem na listę zawodników oraz wpisem do „Książki pobytu na strzelnicy”
2.3. Zawodnik zgłaszający się do zawodów, po spełnieniu w/w warunków jest zobowiązany do bezwzględnego przestrzegania postanowień niniejszego regulaminu

3. Sprzęt
3.1. Zawody odbywają się bez podziału na klasy sprzętowe: pistolet i rewolwer będą traktowane tak samo.
[UWAGA! nie wolno stosować amunicji tarczowej z pociskami typu Wad-Cutter (WC), a jedynie pełno energetyczną amunicję typu bojowego].
3.2. Maksymalna długość lufy broni krótkiej 153 mm.
3.3. Kabury muszą być umieszczone na pasie, po stronie ręki strzelającej. Zabronione są kabury typu cross-draw i kabury na szelkach. Kabury pistoletów muszą kryć język spustowy. Powyższe nie dotyczy zawodników strzelających z broni udostępnionej przez organizatorów.
3.4. Podczas zawodów zawodnik może używać tylko jednego egzemplarza broni. (nie dotyczy awarii broni klubowej)
3.5. Dla poprawnego wykonania konkurencji zawodnik strzelający z własnego pistoletu musi posiadać dwa magazynki, a z rewolweru jeden szybkoładowacz.

4.Tarcze
4.1. Przy konkurencji „Czuma i Margolin”będą stosowane tarcze sylwetkowe TS-9.

5. Pozycja startowa
5.1. Zawodnik stoi w postawie swobodnej, ręce wyprostowane, opuszczone wzdłuż tułowia. W przypadku zawodników strzelających z broni udostępnionej przez organizatora dopuszcza się trzymanie broni w ręce, skierowanej pod kątem 45 stopni do podłoża
5.2. Broń rozładowana w kaburze z podpiętym magazynkiem. Do bębenków i magazynków  wolno ładować tylko po 5 nabojów. Organizator nie udostępnia kabur i uchwytów na magazynki do pistoletów „Margolin”
5.3. W pozycji startowej rewolwery i pistolety (o ile konstrukcja broni na to pozwala) muszą mieć zwolniony kurek. Przy ręcznym napinaniu kurka można go napiąć dopiero po skierowaniu broni w kierunku celów.

6. Pomiar czasu
6.1. Na zadanie zawodnik ma wyznaczony limit czasu.
6.2.Podczas konkurencji „Czuma i Margolin” czas mierzony będzie za pomocą timer’a.

7. Procedura strzelania
7.1.Warunki strzelania: odległość 10 m, 30 sekund, 10 strzałów (po 5 do każdej z tarcz po przeciwnych stronach barykady).  
7.2. Po sygnale startowym timer’a zawodnik wyjmuje broń z kabury, przeładowuje ją trzymając broń w kierunku kulochwytu (pistolet „Margolin” – zawodnik tylko przeładowuje broń), oddaje 5 strzałów do tarczy z dowolnej strony barykady, zmienia magazynek lub ładuje bębenek i oddaje kolejne 5 strzałów po przeciwnej stronie barykady. Po oddanej serii, należy wyciągnąć magazynek (uchylić bęben) okazać go sędziemu wraz z komorą nabojową broni, oddać strzał kontrolny w kierunku kulochwytu oraz schować broń w kaburze (pistolet „Margolin” – zawodnik oddaje rozładowaną broń sędziemu lub amunicyjnemu). Zakończeniem konkurencji jest oddanie ostatniego strzału.

8.Kary
8.1. Jeśli zawodnik odda strzały poza obrys sylwetki wynik testu uznaje się za negatywny. Jeśli w którejś z tarcz będzie mniej przestrzelin niż oddanych strzałów, test również jest niezaliczony. Na każdej z tarcz należy uzyskać minimum 21 punktów. O kolejności zajętych miejsc decyduje zaliczenie (niezaliczenie) testu, oraz osiągnięty wskaźnik (punkty : czas).
8.2. Jeśli zawodnik odda strzał przed sygnałem timer’a lub po komendzie sędziego wstrzymującej wykonanie zadania zostaje zdyskwalifikowany bez prawa do zwrotu opłaty startowej.
8.3. Jeśli zawodnik w sposób karygodny narusza zasady bezpieczeństwa lub postanowienia niniejszego regulaminu, decyzją sędziów zostaje zdyskwalifikowany bez prawa do zwrotu opłaty startowej.

9. Awarie broni i amunicji
9.1. Jakiekolwiek awarie broni i amunicji prywatnej lub służbowej nie uprawniają zawodnika do powtórnego strzelania. W przypadku awarii zawodnik musi sam ją usunąć, zachowując przy tym zasady bezpieczeństwa. Awaria nie uprawnia zawodnika do powtórzenia strzelania. Awarie broni klubowej usuwają sędziowie, z możliwością wymiany broni i powtórzenia strzelania.
9.2. Zawodnik może powtórzyć strzelanie wyłącznie w przypadku, gdy zostało ono przerwane z winy obsługi, innego zawodnika, osób postronnych lub awarii osprzętu strzelnicy.

10. Obliczanie wyników
10.1. Wynikiem strzelania jest wskaźnik.
10.2. Wskaźnikiem jest suma punktów zdobytych na obydwu tarczach podzielona przez czas wykonania strzelania.
10.3. Wskaźniki są liczone dla każdego zawodnika, bez względu na to czy zostały spełnione warunki zaliczenia testu kompetencyjnego.
10.4. Do nagród pretendują zawodnicy z wynikiem spełniającym warunki strzelania. Jeżeli liczba zawodników których wyniki spełniają warunki strzelania jest mniejsza niż 6, przy ustalaniu kolejności będą brane pod uwagę najwyższe wskaźniki zawodników nie spełniające warunków strzelania.
10.5. W komunikacie ogłoszonym po zawodach zawodnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie: test zaliczony i test niezaliczony.