Autor Wątek: REGULARNE TRENINGI STRZELECKIE  (Przeczytany 1555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Scout

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Firearms United - World Gun Owner Confederation
REGULARNE TRENINGI STRZELECKIE
« dnia: Czerwca 03, 2010, 06:02:16 pm »
Witam Wszystkich

co prawda nie mam za wiele czasu od poprzedniego roku na zajmowanie sie hobby ale jak obserwuję chyba większość z nas boryka się z podobnymi problemami. Wiadomo, praca, rodzina, dom, samochód, pies :) itp.

Organizacja regularnych treningów szczególnie dla tych co strzelają IDPA / IPSC była by być może receptą na tak naprawdę brak tego treningu. Nie każdy trening musiał by być na gorąco i ze strzelaniem. Ważne wydają mi się tez treningi na suchu nawet w pomieszczeniach. Co myslicie o tym, by spotykać się raz w tygodniu (lub w innym interwale czasowym, który wspólnie ustalimy) na jakiś określony czas i wspólnie trenować.

Fajnie by było by takie treningi filmować (indywidualnie i grupowe) a potem kazdy mógły analizować swoje poczynania. Także wspolne oglądanie filmów z treningów mistrzów i adaptowanie do swoich potrzeb tych rozwiązań, wspólne dyskusje (a nie tylko strzelania) budowały by i indywidualnie kazdego ze strzelców ale pozwalały by na budowanie teamu klubowego.

Czekam na opinie.
Pozdrawiam
Scout

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
REGULARNE TRENINGI STRZELECKIE
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 06, 2010, 07:32:35 pm »
Tak jak piszesz, praca przywala nas swoimi zajęciami i brak jest czasu na treningi. Niekiedy spontan się zdarza w stylu "pakuję zabawki i jadę  na strzelnicę". Ale to z 5 razy mi się działo.
Zbliża się okres wakacyjny, ciężko nas będzie zebrać do kupy, jedyny pewny termin by postrzelać to zawody w Ostródzie, bo są w kalendarzu i rozmyślnie nie kolidują z innymi. W tym miesiącu miał być test kompetencyjny IDPA ale nie wiem czy się odbędzie, bo doświadczony kolega ma jechać do Parzęczewa na zawody w stylu IPSC. Jak nie pojedzie to będzie test, jak pojedzie zwykłe tory IDPA.
Jeśli pogoda dopisze w tym tygodniu to może w końcu odstrzelimy z kolegą zaległy 2-gun (strzelba+pistolet) . Zbieramy się na niego już ze 3 tygodnie. 2 krótkie tory z przesłonami, około 30 kulek i 10 naboi śrutowych wystarczy. Prawdopodobnie zrobimy to w ciągu dnia, jak się ktoś wyrwie z pracy to zapraszam. Dam znać.
pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline Scout

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Firearms United - World Gun Owner Confederation
REGULARNE TRENINGI STRZELECKIE
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 06, 2010, 08:32:14 pm »
Piotr

a ten test to będzie w Ostródzie czy u nas w Kwidzynie???

I druga sprawa, czy ktoś od nas jeździ może regularnie po ammo??? Potrzebował bym zaopatrzenia w 9 mm Para najlepiej Blasera, Mag-Techa albo S&B ze 4 opakowania. Czy możesz dać mi znać zarówno w pierwszej jak i drugiej sprawie.

Dzieki
Pozdrawiam
Scout

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
REGULARNE TRENINGI STRZELECKIE
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 07, 2010, 07:50:01 pm »
Test IDPA ma być w Ostródzie. Jak pisałem nie do końca wiadomo czy będzie....
Wyjazd 20-go, ale z tego co wiem już dziś, jedziemy z Filipem 2-osobowym autem, trzeba więc zebrać ewentualnie drugie auto.
Ja mam jeszcze resztki zapasu 9para ( zostały mi ze dwie paczki z tysiaka). Jeśli wybierasz się do Ostródy najlepszym sposobem nabycia amo jest poproszenie kilka dni wcześniej Prezesa o zakup X paczek z jego zniżkami, do 5 paczek wykłada sam kasę, więcej trzeba mu wysłać na konto. Blade tech był ostatnio po 46 zeta a Michał kupił coś nawet po 42-43 zeta do Cześki. Nie wiem jak to lata.
W Ostródzie ( o ile jest ) nasz kolega ma dobre chody w Wawie i jak tam przebywa kupuje 9 para po ciekawych cenach. Warunek trzeba zebrać powyżej 5000 szt, z reguły 5 osób kupuje po tysiaku i oferta jest naprawdę ciekawa. Elaborowaną niemiecką amo mieli po 34 zł za paczkę. Słyszałem że dobrze to lata do tarcz.
Wejdę zaraz na forum Gardy poczytam, czy będzie test to dam znać.

pzdr


edit: test IPDA jednak w lipcu. Więcej tutaj
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline Scout

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Firearms United - World Gun Owner Confederation
REGULARNE TRENINGI STRZELECKIE
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 08, 2010, 05:24:21 pm »
OK Piotr dzieki za info odnosnie testu.

Czy w razie czego mogę liczyć na ammo od Ciebie te 2 paczki. Nie wiem czy mi sie uda ale byc moze w piatek podskoczę do Gdańska to ewentualnie bym kupił sobie ammo. Pytam tak na wszelki przypadek :) Na test IDPA raczej sie wybiorę o ile będzie swoim samochodem. Pozdr
Pozdrawiam
Scout

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
REGULARNE TRENINGI STRZELECKIE
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 08, 2010, 07:32:26 pm »
Narazie mogę ci odstąpić pakę, druga potrzebuję do Ostródy.  Więcej w wątku o amunicji....
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
REGULARNE TRENINGI STRZELECKIE
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 16, 2010, 07:16:25 pm »
Dziś otrzymałem telefonicznie zaproszenie dla kolegów z naszego klubu na comiesięczne spotkania treningowe w formie zawodów dynamicznych, około 6 torów. Zawody te będą odbywać się co miesiąc w Mątkach według przepisów IPSC / IDPA. Niebawem zostanie opracowany kalendarz treningów, dostałem zapewnienie, że nie powinny one kolidować z Kaczorami i okolicznymi zawodami Warmii i Mazur.
Podziękowałem w naszym imieniu i wstępnie zadeklarowałem swoją obecność co drugi miesiąc. Czyli jednego miesiąca do Kaczorów, drugiego do Mątek.
Zakładam, że średnio na Mątki trzeba mieć ok 150szt amo, chyba że się skomplikowane tory pojawią.
Zajawka tematu na forum IPSC-Olsztyn. Deklaracje wizyt proszę składać do Wojtka Giecko. Kalendarz spotkań jak się pojawi to opublikuję w tym temacie.
pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline Scout

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Firearms United - World Gun Owner Confederation
REGULARNE TRENINGI STRZELECKIE
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 19, 2010, 04:55:24 pm »
Piszę się na taki sam system jak Piotr. Teraz będę miał chyba trochę więcej luzu. A potrzebuje zdyscyplinowania i treningu i to intensywnego bo mi troche umiejetności (mierne bo mierne) :) ale wychodzą.
Pozdrawiam
Scout