Autor Wątek: Nie bądź Cipą, zrób coś dla strzelectwa !  (Przeczytany 1444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Nie bądź Cipą, zrób coś dla strzelectwa !
« dnia: Kwietnia 29, 2010, 02:22:30 pm »
Drodzy koledzy.
Niedługo mija czas, gdy nasi wybrańcy posłowie, zasiądą do swoich przycisków i w roku wyborczym zmienią nam brzmienie ustawy o broni i amunicji. Przewidywalny na  dziś scenariusz, to wsadzony za 5 minut 12 gniot policji klepnięty przy akompaniamencie lewicy, która z braku czasu przepcha swój czarodziejski projekt, w którym jedynym który zyska najwięcej będzie PZSS i jego kolesie. Tak przewidują specjaliści i tak może być o ile nic nie zrobimy. Jestem w stałym kontakcie z prawnikami Łukaszem i Jerzym oraz Jurandem, którzy zaczynają w roku wyborczym wpływać na swoich posłów aby nie popierali gniota tylko społeczną inicjatywę, choć ta po imieniem "projekt Palikota" ma małe szanse. Wszystko zależy więc od posłów i senatorów naszej panującej RP.
Ja już postawiłem swój pierwszy krok w tej sprawie, napisałem pismo do naszego posła Kozdronia :
 
Cytuj
Szanowny Panie Pośle

W imieniu członków i Zarządu Kwidzyńskiego Klubu Strzeleckiego VIS (www.kksvis.pl) wraz z ich rodzinami i sympatykami strzelectwa z terenu ziemi Kwidzyńskiej i Prabuckiej, czyli Pana głównego okręgu wyborczego, zwracam się z pytaniem o Pana stanowisko w sprawie przesłanego do Laski Marszałkowskiej projektu nowelizacji Ustawy o Broni i Amunicji.

Jako środowisko strzeleckie jesteśmy żywo zainteresowani losem tej nowelizacji, gdyż reprezentacji naszego ogólnopolskiego forum, w osobach przedstawicieli Fundacji Rozwoju Strzelectwa w Polsce, czy Ogólnopolskiej Akcji „TAK – dla pozwoleń na broń sportową” (http://www.bronsportowa.wa.pl/)  uczestniczyli nad jej pracami w Komisji Przyjazne Państwo.  

Jako wyborcy jesteśmy również zainteresowani jaką decyzję podejmie Pan przy głosowaniu nad tą nowelizacją.

Aktualnie w mediach trwa medialna nagonka na posiadanie broni w naszym kraju, która staje się równie niosłym tematem, jak napady na funkcjonariuszy Policji. Przykład dzisiejszy, gdzie opozycjonista z Brukseli przewiduje czarne scenariusze i szarga, moim zdaniem, dobrym imieniem Posła Czumy : http://www.dziennik.pl/polityka/article302327/Ziobro_Czuma_chce_miec_krew_na_rekach_.html#vote_302354  

Szerzone na jej łamach informacje, szczególnie o rzekach krwi na rękach Posłów RP są grubo przesadzone i źle umiejscowione w realiach proponowanej nowelizacji. Pan, jako

Prawnik z wykształcenia zapewne doskonale rozumie różnicę w obu projektach (dostosowanie do przepisów UE) oraz demokratycznych praw wynikających z Konstytucji RP.

Mimo silnej negatywnej „niosłości” wspomnianych artykułów w mediach ukazują się również pozytywne sygnały właściwego zrozumienia istoty tej nowelizacji. Serdecznie Pana zachęcam do przeczytania artykułu Bogusława Mazura : http://www.wprost.pl/blogi/boguslaw_mazur/?B=1100 Dawno, żaden z publicystów nie streścił tak dobrze tej nowelizacji w odniesieniu do realiów. Szczerze polecam.

 Szanowny Panie Pośle

Mamy nadzieję, że Pan jako NASZ reprezentant w Sejmie RP, wykorzysta swoją wielką prawniczą wiedzę i przekona się i swoich klubowych kolegów do poparcia rzeczowej nowelizacji tej ustawy, która w naszym odczuciu, nadal jest broniona przez spuściznę Milicjantów, którzy ongiś wydawali paszporty i pozwolenia na broń. Zyska Pan tym samym sporo zwolenników i poparcie dla Pana działań w tej mierze przez szerokie gremium strzelców sportowych, czarnoprochowych i myśliwych z terenu naszego województwa, którzy bacznie obserwują działania nad tą nowelizacją. http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=56343

Część z nas ma już pozwolenia na broń, o którą walczyliśmy nawet w NSA, jednak rzucane kłody pod nogi naszych uzdolnionych koleżanek i kolegów, zamykane kluby dla młodzieży czy bzdurne przepisy obecnie obowiązującej Ustawy, bolą nas bardziej, niż nasza własna Mekka.

Życzymy dalszych sukcesów w pracach sejmowych oraz prosimy o wsparcie tej zacnej i oddolnej inicjatywy jaką jest Projekt Nowelizacji Ustawy o Broni i Amunicji.


Niestety mój maila nie spotkał się z życzliwością odebrania przez posła Jerzego. Przyszła więc pora na kolejny krok, mianowicie na spotkanie z posłem i uświadomienie realiów projektu. Kolejny krok to kampania w mediach z przychylnym słowem w roku wyborczym czy też innymi sprawami. Ale to później.

Chcę w tym wziąć udział bo chcę z tym coś zrobić dla przyszłych kadetów. Pozytywna decyzja nie spowodowała że siadłem na laurach i mam w dupie innych. Może to kiedyś docenią. Może.
W rozmowie z Posłem chcę wystąpić w imieniu Was (VIS) i innych sympatyków strzelectwa. Dlatego chcę wiedzieć, czy wyrażacie na to zgodę i czy jest  chętny do wspólnej wizyty. Przygotuję się do niej należycie, dziś mam telekonferencję w tej sprawie a niedługo otrzymam też materiały z wawy. Mam też asa w rękawie, ale o tym też później.
Nie widzę że udzielacie się w pokrewnych tematach na e-webie, pewnie większość tylko czyta i milczy. Druga dyskusja toczy się w tle i na PM.

zachęcam do opiniowania.

pozdrowienia
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline jasno

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 276
    • http://manufakturastrzelecka.pl
Nie bądź Cipą, zrób coś dla strzelectwa !
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 29, 2010, 05:46:43 pm »
Z chęcią bym wziął udział w takim spotkaniu z posłem i wspomógł bym argumentować w sprawie normalnej ustawy o broni.
Trochę na ostro, trochę z wiatrem.
http://manufakturastrzelecka.pl

rado

  • Gość
Nie bądź Cipą, zrób coś dla strzelectwa !
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 29, 2010, 07:17:13 pm »
Masz moją zgodę :)
Sam wybierałem się do Kozdronia...

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Nie bądź Cipą, zrób coś dla strzelectwa !
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 29, 2010, 07:53:51 pm »
No to macie moje błogosławieństwo.  :clap:
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Nie bądź Cipą, zrób coś dla strzelectwa !
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 10, 2010, 12:05:57 pm »
Mam już wyznaczone spotkanie z Posłem w najbliższą środę o 16.00. Czy jest ktoś chętny iść ze mną ?
Ewentualnie wchodzi w rachubę jeszcze dzień później.
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Nie bądź Cipą, zrób coś dla strzelectwa !
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 16, 2010, 04:00:14 pm »
Do spotkania niestety nie doszło. Pan Poseł musiał pojechać na otwarcie czegoś w Prabutach i przełożył spotkanie na kolejny tydzień, który wogóle mi nie pasuje. Dlatego wpadłem z niemca w piątek do jego biura i zostawiłem pismo, którego treść  macie wyżej. Poprosiłem o odniesienie się na piśmie, więc pewnie odpowiedź trafi na adres siedziby klubu  :cool:

Nie wiem jak rozumieć zachowanie Posła, albo się zląkł albo rzeczywiście jest tak zajęty. Mam nadzieję, że odpowiedź przyjdzie w ciągu dwóch tygodni, inaczej, przypomnę mu się głośniej przed wyborami...  :twisted:
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Nie bądź Cipą, zrób coś dla strzelectwa !
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 09, 2010, 10:42:19 am »
Rozmawiałem wczoraj z Jurkiem, odpowiedzi oficjalnej nie ma. Dlatego zadzwoniłem dziś i poprosiłem o odpowiedź na piśmie, jak nie przyjdzie w ciągu 2-3 tygodni to będzie inna metoda  :roll:   Poseł będzie w Kwidzynie dopiero w przyszłym tygodniu, dlatego ten tydzień nie ma co liczyć. Się okaże.
pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]