Autor Wątek: IPSC  (Przeczytany 1155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
IPSC
« dnia: Lutego 12, 2010, 05:35:44 pm »
Nadal nie wyjaśniona jest sprawa przedstawicielstwa federacji w Polsce. Biją się o stołki na szczytach oraz przekonują, kto tak naprawdę ma prawo do organizowania zawodów i przede wszystkim do zbierania kasy. Czekałem z jedną decyzją do końca roku ale Kanada nie rozwiązała sprawy. Z racji otrzymanego w 2009 roku pozwolenia, chciałbym w tym roku ruszyć dupę i pojechać na jakieś zawody rangi Level II i więcej. Przepisy są jednak nieubłagane i na tychże oprócz aliasu IPSC trzeba być członkiem klubu zrzeszonego w IPSC z opłaconymi składkami.
Opłata roczna to kilkaset złotych, nie zamierzam nią obarczać klubu, bo ciężko będzie przekonać Zarząd w tej kwestii, poza tym szyld IPSC do czegoś zobowiązuje, a my nawet nie wiemy czy na naszej strzelnicy można legalnie przebywać  :?
Jest alternatywny zamysł, przedyskutowany już w gronie wielbicieli IPSC. Mianowicie jest możliwość wejścia do WKS GWARDIA na zasadach zwykłego członka. Bez wpisowego. Rozmawiałem o tym z ROBem i on sam zaproponował taką opcję. Orientacyjny koszt wejścia w ich szereg to 50 zł. Jedyny negatyw, to że na zawodach nie mogę reprezentować rodzimego klubu tylko WKS. Ale żadna z tego powodu strata bo raczej jestem w dynamicznej mniejszości gdyż większość kolegów preferuje statykę i to na leżąco a latanie po torze ich mało interesuje. Mnie bardziej bawi krótka broń i jakoś do Bartoszyc mnie nie ciągnie, dlatego zamierzam w tym roku wziąć udział w 1-2 zawodach rangi krajowej i więcej. Ciekawie zapowiadają się zawody w Kownie niebawem, zebrały w zeszłym roku super opinie, do tego tanio jak barszcz i z Elbląga to rzut Beretem. Nie zamierzam się na nikogo oglądać i przekonywać kogolwiek do IPSC, składam jedynie propozycję przyłączenia się wraz ze mną do strzelających w ruchu pod tym szyldem.
Chętni niech się ze mną kontaktują mailem czy telefonem. Więcej ( o ile pogoda dopisze ) będzie można omówić w Gardzie 21-go lutego na zawodach.
pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline Scout

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Firearms United - World Gun Owner Confederation
IPSC
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 12, 2010, 09:38:54 pm »
Piotr

a może zastanowić się nad włączeniem w szeregi IDPA lub TSA?
Co do IDPA to można podłączyć się do nich bezpośrednio zaś TSA raczej na naszym kontynencie nie ma na pewno przedstawicieli. Mogłoby być ciekawie
Pozdrawiam
Scout

Offline Scout

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Firearms United - World Gun Owner Confederation
IPSC
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 13, 2010, 02:29:49 pm »
http://translate.google.pl/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http://www.idpa.com/member_info.asp&sl=en&tl=pl

Powyżej link dla zainteresowanych z tłumaczeniem już na polski

Jeżeli podłączylibyśmy się do IDPA, po pierwsze byli byśmy pierwsi w Polsce tak naprawdę zrzeszonymi członkami IDPA, po drugie podejrzewam że większości IPSC nie do końca może odpowiadać ze względu na całkowite już praktycznie usportowienie tej dyscypliny a IDPA jest czystym strzelectwem praktycznym z elementami taktycznymi.

Składka członkowska za rok za klub to 150 USD i załatwić formalność można poprzez Formularz on-line. Poza tym podejrzewam że w PZSS z dopisaniem nowej dyscypliny strzelań w klubie nie było by jakiś większych problemów.

Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
Scout

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
IPSC
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 15, 2010, 10:57:40 am »
Darek
Myślałem o tym długo z wielu względów. Ale trzeba też patrzeć na to realnie i finansowo. Jest sporo za ale i sporo przeciw. Wymienię, tylko niektóre...
- Tory IDPA są o wiele bardziej skomplikowane, wymagane jest ich odizolowanie od zawodników, którzy nie powinni znać przebiegu przed przystąpieniem do konkurencji. Koszty budowy torów też wielokrotnie wyższe niż w IPSC (przesłony)
- Wydaje mi się, że na działkę IDPA ostrzy sobie zęby PZSS. Zbyt często nawiązują do ich przepisów i rzekomo są wykładnią ichnich przepisów (przepisy strzelania dynamicznego PZSS są tłumaczeniem przepisów IPDA). Wchodząc w szranki z PZSS stawiamy minę.
- IDPA ma klub w Polsce z tego co pamiętam WKS Wrocław. Gdzieś czytałem o tym w necie. Ba-bach też coś kombinował z IPDA, nie wiem jak to się skończyło.

Koszty wpisowego to niby pikuś, ale - moim zdaniem - znak firmowy zobowiązuje. Tak długo, jak nas w Kwidzynie jest garstka, tak długo stoję na stanowisko, że lepiej się podpiąć pod kogoś niż samemu świecić przykładem ze środków, których nie mamy. Jak docelowo będzie nas minimum 10 to warto stworzyć taką sekcję w VISie.

Sednem sprawy jest to, że chciałbym tylko sobie postrzelać dynamicznie z najlepszymi i mieć lokatę w rankingu a nie angażować się zbytnio w organizację dynamicznej sekcji klubowej, bo niestety nie mam na to czasu.

7-go lipca są zawody w Kownie na Lithuania Open. Wstępnie się wybieram z rodziną. Może ktoś z nowych posiadaczy pozwoleń się wybierze... :p
pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline Scout

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 106
    • Firearms United - World Gun Owner Confederation
IPSC
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 18, 2010, 06:20:50 pm »
Piotr

to fakt, czasu każdy ma mało, więc to co proponujesz jest jakimś sensownym rozwiazaniem. Kwestia ustalenia wszystkiego i wcielenia w życie.

PZSS i IDPA? Jakoś mi to nie współgra. IDPA z założenia to strzelectwo obronne z elementami taktyki nie za bardzo widze rolę w tej dziedzinie dla PZSS, no chyba że podepną to pod strzelectwo dynamiczne.

Co do wyjazdu na Litwę to zbyt odległy termin by teraz się deklarować, choć wyjazd z rodziną na takie zawody może być ekstra oderwaniem się od codzienności.

Pomyśle nad tym.
Pozdrawiam
Scout

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
IPSC
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 19, 2010, 06:55:50 pm »
Dziwnym trafem przepisy dynamiczne z broni krótkiej się nie otwierają na stronie PZSS.  Ale można skorzystać z tych przepisów . Dodatkowo jak wpiszesz w google "przepisy idpa" to otwiera się jako pierwsza strona PZSS. Związek pod nazwą pistolet obronny i po części dynamiczny zaadoptował sobie przepisy tej organizacji. Jak z IPSC nie da się kasy brać (proponuję przyjrzeć się wątkowi sędziów RO i innych z licencjami sędziów PZSS), to to było mądre zagranie. Mądre dla związku. Pogadamy o tym jak się spotkamy ;)
Do zobaczenia w Kaczorach
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]