Autor Wątek: Potrzebna mala pomoc Krzyzakow ;)  (Przeczytany 1397 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mikrus86

  • Gość
Potrzebna mala pomoc Krzyzakow ;)
« dnia: Października 16, 2006, 08:56:05 pm »
Witam w koncu po dlugich dniach i problemach z tym zwiazanych zrobilem tuning mojego ukochanego hatsana 70s :) Dociazylem kolbe :) i wmontowalem sprezyne z drutu oteve z nowa prowadnica i kapelusikiem ;) Tylko teraz mam maly problem. Mianowicie sprezyna byla o okolo 5cm dluzsza od oryginalu :( (to tak na oko ale byla dluzsza) mam na niej zalozone podkladki z oryginalnej prowadnicy i czy przypadkiem nie jest to teraz FAC ?Bo skoro zwykly hatsan jest w okolicach 17j (tak czytalem na forach) to jesli dalem dluzsza sprezyne (miala byc w normie cyli ponizej 17J) to mi sie zdaje ze przekracza dozwolona predkosc:( Boje sie problemow z policja jak mnie zlapia ;( I teraz prosba drodzy forumowicze. Czy posiada z was ktos chronometr zebym mogl zmierzyc predkosc srutu i na tej podstawie ocenic moc wiatrówki ? wiem ze tak sie da tylko nie wiem jak hehe ale cos juz wykombinuje byle bym znal predkosc :( Prowadnice i sprezyne kupilem na alledrogo u pana LUKASS81 prosilem o normalna taka ponizej 17J ale boje sie ze Pan sie pomylil i dal mi ponad :( POMOCY !!

Offline Janusz J.

  • Shooter
  • *
  • Wiadomości: 150
    • http://www.kwidzyn.pl/_portal/
Potrzebna mala pomoc Krzyzakow ;)
« Odpowiedź #1 dnia: Października 17, 2006, 12:20:00 pm »
Będę w niedzielę (jeśli aura pozwoli) po południu na strzelnicy to zabiorę ze sobą chrono.
A średnicę drutu mierzyłeś? zresztą tak czy siak na chrono musisz sprawdzić.
AA_ProSport + IOR 6x42 MP8 do tego pivoo :)

mRqS

  • Gość
Potrzebna mala pomoc Krzyzakow ;)
« Odpowiedź #2 dnia: Października 17, 2006, 07:34:10 pm »
Gdzieś ostatnio na forum bron.iweb.pl znalazłem info, że sprężyny nowe są ciut dłuższe a później zmniejszają swoją długość po kilku naciągnięciach i tak  im już zostaje. Jest więc nadzieja, że sprężyna dopiero osiągnie swoją długość roboczą.

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Potrzebna mala pomoc Krzyzakow ;)
« Odpowiedź #3 dnia: Października 17, 2006, 08:23:16 pm »
Hej Marek, no skoro dłuzsza sprężyna byłby podatna na "skurczenie" się do takich rozmiarów jak mówisz to pewnie nie jest warta zachodu i raczej kiepskiej jakości ;)  Pewnikiem siakoś jakoś tak z twarogu zrobiona by była czy jakiej innej bryndzy   :mrgreen:
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Potrzebna mala pomoc Krzyzakow ;)
« Odpowiedź #4 dnia: Października 17, 2006, 08:28:46 pm »
Mikrusku , to pewnie teraz dwóch będzie musiało Hatsana trzymać a jeden celować i strzelać ;)
Bo nie wiem czy będziesz w stanie sam ujarzmić tak narowistą wiatrówkę po wymianie tylu "organów"  :twisted:  :mrgreen:
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline ryba MR

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 510
Potrzebna mala pomoc Krzyzakow ;)
« Odpowiedź #5 dnia: Października 21, 2006, 08:13:01 pm »
Mikrus maly odsyłacz do dziąłu  8)  8)  8)  8)
PRAWO, STRZELECTWO - TEORIA I PRAKTYKA
Pozdrawiam Maciej
===================
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II