Autor Wątek: Szkolenie strzeleckie dla słuchaczy Szkoły z Malborka  (Przeczytany 1122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pimos

  • Gość
Szkolenie strzeleckie dla słuchaczy Szkoły z Malborka
« dnia: Kwietnia 16, 2007, 01:15:27 pm »
ALL
Zgodnie z zapowiedzią byłem dziś u pana Ryśka, poniżej przedstawiam założenia :

21-go kwietnia, na strzelnicy w Kwidzynie przeszkolenie 18 osób, słuchaczy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Malborka w zakresie :
- Zasad panujących na strzelnicy
- Bezpiecznego obsługiwania się bronią
- BHP na strzelnicy
- Strzelanie praktyczne do tarcz

Teoria :
W piśmie skierowanym do LOK mają się odbyć 2 strzelania w terminach 21 i 28 kwietnia, w godzinach od 10.00-17.00

Praktyka:
jednak z wielkości materiału wynika, że można to załatwić w ciągu jednego dnia ( papiery wymagane z dwoma datami ). Oraz załatwić strzelania w tym dniu.

Ustalenia :
Szkolenie i strzelanie prowadzimy MY, broń (6 karabinków ), materace, tarcze taśmy - mają być przywiezione na strzelnicę o 9.00 rano, od 10.00 ma się zjeżdżać Malbork.

Pozostaje ustalić cały harmonogram szkolenia i strzelania. Powiedziano mi, że ci ludzie nie mieli do czynienia z bronią wogóle. Potrzeba kilka osób do obsługi i przypilnowania porządku, a nawet do patrzenia im na ręce. Nie wspomnę o wydawaniu amunicji itd. Otrzymałem listę z nazwiskami, więc deklaruję że przygotuję wszystkie niezbędne papiery na tą okoliczność. Pozostaje więc stworzenie listy chętnych do pomocy i pewnie do postrzelania, bo taka okazja też powinna się pojawić. Starym zwyczajem pewnie trzeba też zabrać siekierkę i takie tam drobiazgi, tak jak to zrobiliśmy dla kibiców....

pozostałe informacje :
Broń jest w Prabutach, dziś podobno jest zakończenie prac nad nowym magazynem (alarm) i została tylko kontrola i dopuszczenie. Pan Rysio też zajedzie na strzelnicę. Dziękował również za pistolet i pytał się czy można sukcesywnie podrzucać pozostałe. Potwierdziłem bo chyba tak Ryba wspominał.

to chyba na tyle. Narazie niech temat pozostanie w tej części forum (czytaj teoria vs praktyka), potem może się go przeniesie.

pzdr

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Szkolenie strzeleckie dla słuchaczy Szkoły z Malborka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 17, 2007, 09:57:20 am »
Jakieś materiały na szkolenie bedą potrzebne. Czy ludzie z Prabut zostaną na cały dzień do pomocy?
Jakieś żarcie będzie?
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

pimos

  • Gość
Szkolenie strzeleckie dla słuchaczy Szkoły z Malborka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 17, 2007, 11:11:25 am »
Tak jak rozmawialiśmy telefonicznie :
- koryta nie będzie,
- Materiałów szkoleniowych też nie, ma to być jedynie instruktaż i przekazanie wiedzy na temat zachowania na strzelnicy.
- Prabuty (z tego co wiem) mają tylko dostarczyć broń i odebrać ją po wszystkim, choć wydaje mi się to mało realne, bo pewnie nadzór nad nią musi być.....

resztę proponuję wydobyć od p. Ryśka. On zapewne ma to poukładane...

pzdr

pimos

  • Gość
Szkolenie strzeleckie dla słuchaczy Szkoły z Malborka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 25, 2007, 08:13:55 am »
Na dzień dzisiejszy prawdopodobnie będę na strzelnicy 28-go, niemniej im nas więcej tym lepiej :)
Dzięki Krzychowi i Jarkowi za obecność w ostatnią sobotę, sam nie miałem szans tego obsłużyć. Liczę na ich obecność również w tym tygodniu. Wiem też że Jurek będzie - będzie więc OK.
Proponuję ustalić kto odbierze broń z ZEMu, może Jurek ? Pamiętaj aby wydali ci świadectwa broni i amunicję. Mają też być margoliny, tylko czy tarcze do nich będą ? skoro ma być na krótkiej osi, to przydały by się tarcze TS-2, ale ja takich nie mam...:( Pan Rysio wspominał coś że będzie ten młody człowiek który miałby obsłużyć krótką, nie pamiętam jego nazwiska, w gruncie rzeczy moglibyśmy sobie sami poradzić, może właśnie taką sugestię przekazać ? Ale tam też trzeba dwóch osób i kropki do zaklejania tarcz, chyba w Jabilu są takie w obsoletach...
jakieś inne sugestie ?

pzdr

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Szkolenie strzeleckie dla słuchaczy Szkoły z Malborka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 26, 2007, 09:19:59 am »
Na tą chwile wszystko mamy uzgodnione z panem Ryszardem. Broń odbieram ja i o papierach bede pamietal.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

pimos

  • Gość
Szkolenie strzeleckie dla słuchaczy Szkoły z Malborka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 28, 2007, 01:31:20 pm »
no i po szkoleniu. Przy okazji oddano wiele strzałów treningowych z myślą o zawodach w Prabutach, więcej w dziale spotkania. Tymczasem uznanie dla Jurka, który zabawiał się do nocy w myjkę do broni. Dziś wyglądała jak laleczka, gdyby nie ta osada drewniana. Niemniej dziś nic nie zgrzytało ani nie skwierczało w zamkach, zero piachu :) Margoliny się niezbyt spisały, szczególnie 2 z nich, dziś idą do kąpieli i chyba do roboty. Zrobiłem parę zdjęć apratem Jurka, może pokaże innym na forum, aha i dla tych co nie byli na strzelnicy informacja, że uzupełniono częściowe spalone deski na krótkiej osi  :shock: Rysio chyba zadziałał w tym temacie... gloria !!!

pzdr

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Szkolenie strzeleckie dla słuchaczy Szkoły z Malborka
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 03, 2007, 07:19:56 pm »
No i kilka zdjęć...











Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO