Autor Wątek: Klubowe materace  (Przeczytany 2437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ryba MR

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 510
Klubowe materace
« dnia: Listopada 03, 2011, 01:56:01 pm »
Witam
Wczorajsza moja przypadkowa wizyta w magazynie.
     
   Jakiś czas temu Tomek z Jackiem wymienili nasze wszystkie stare materace na nowe i kompletne, nieporwane jednolity kolor i wszystkie materace miały wiązania.
Więc się ku..a pytam, kto pozamieniał je na stare i uszkodzone.

     PS. Klub nie jest prywatną wymiennikownią dobro jego jest wszystkich klubowiczów.
           Zamek do pierwszego pomieszczenia został wymieniony.
           Proszę podziękować tej osobie lub osobą, które to zrobiły.
Pozdrawiam Maciej
===================
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

Offline kingtiger

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 274
Klubowe materace
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 03, 2011, 01:59:02 pm »
Maciek może któś cóś "szturchał" w magazynie i się oberwało!   ;P  ;P  ;P  :radocha:
"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine"

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Klubowe materace
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 03, 2011, 02:20:34 pm »
Poza materacami zniknęły również tarcze. Także dzięki temu komuś "pazernemu" i bardzo koleżeńskiemu "koledze" zamykam dostęp pozostałym kolegom do pierwszego pomieszczenia.
Klucze do pierwszego pomieszczenia będą mieli tylko Darek i Jacek.
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

Skrewdriver77

  • Gość
Klubowe materace
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 03, 2011, 08:57:33 pm »
Przykra sprawa,ze swojej strony zapewniam że mimo posiadania klucza oraz swojej broni ,niemam zwyczaju korzystania z własności klubowej bez wiedzy i przyzwolenia prezesa.W magazynie niebyłem ani razu zamodzielnie.Panowie dbajmy o ten klubowy sprzęt bardziej jak o własny,z nieba nam nic nie spadło.Przykro słyszeć o dobijanu kubowego sprzętu.

Offline ryba MR

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 510
Klubowe materace
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 04, 2011, 06:56:53 am »
Cytat: "kingtiger"
Maciek może któś cóś "szturchał" w magazynie i się oberwało!   ;P  ;P  ;P  :radocha:


Wojtek niestety, ale zostały w perfidny sposób podmienione. I nie jest to tylko moja opinia i spostrzeżenie.
Pozdrawiam Maciej
===================
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

struś

  • Gość
Klubowe materace
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 04, 2011, 07:13:07 am »
Tak przy okazji.... widział ktoś małe blachy ?

Offline pimos

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1364
Klubowe materace
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 04, 2011, 10:31:02 am »
No to pięknie....  :evil:  
Nieciekawa sprawa i przykra. Mam nadzieję, że się znajdzie sensowne wytłumaczenie i sprawę się wyjaśni i rozwiąże. Tylko zaufanie maleje...
Skoro utraciłem dostęp do pomieszczenia proszę o wystawienie blach do śrutu na zewnątrz magazynu, bo tylko z tego korzystam.
pzdr
Lazy Armed Cat
[SP2VIS]

Offline ryba MR

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 510
Klubowe materace
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 04, 2011, 11:39:51 am »
Cytat: "struś""
Tak przy okazji.... widział ktoś małe blachy ?


Cytat: "pimos"
Skoro utraciłem dostęp do pomieszczenia proszę o wystawienie blach do śrutu na zewnątrz magazynu, bo tylko z tego korzystam.



Odpowiadam
 Lechu małych blaszek było 7 zostały 2 (uszkodzone) wykonywałem je osobiście z drewnianym i Krzyśkiem G. Gwoli przypomnienia strzelaliśmy tylko do nich ze strzelby.

 Piotr poperów było 10 zostało 9

proszę sobie odpowiedzieć na zadawane pytania i dostęp do zasobów klubowych.
dobro klubowe jest od tej pory udostępniane wyłącznie do zawodów i treningów niedzielnych,.
Pozdrawiam Maciej
===================
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

Offline snipertomek

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 32
Klubowe materace
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 04, 2011, 12:49:34 pm »
Podzielam zdanie Maćka i Jurka. Zwłaszcza, że jeśli chodzi o materace wieźliśmy je z Jackiem bezinteresownie - Jacka autem i paliwem. Materace dostaliśmy od UMK za darmo i kilka razy pytałem kto chce materac bo był zapas. Co do tarcz też były za darmo i wystarczyło spytać -kto chciał dostał ile chciał.

Offline Darek

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 690
Klubowe materace
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 04, 2011, 07:24:38 pm »
Dorogije Rebiata,

Moje spostrzeżenia i wnioski są następujące.
Nie sądzę aby podmiana materacy nastąpiła bezpośrednio w magazynie. Pracownik ochrony CKJ zauważył by taki manewr.
Według mnie nastąpiło to już na strzelnicy a delikwent  korzystając z naszej nieuwagi zrobił sobie "szacher macher". Po zwiezieniu całego majdanu do magazynu nikt tego nie zauważył.

Środek zapobiegawczy na przyszłość.

Proponuję zrobić jeden okrągły drewniany stempel z napisem KKSVIS+numer i oznaczyć tuszem żywicznym wszystkie materace (podobnie jak to robiono w wojsku). Taki stempel może posłużyć do znakowania innych klubowych gadżetów.
Trochę to przykre że trzeba uciekać się do takich metod , ale jak widać nie ma innego wyjścia.

Co do blach,blaszek, popperów. Hmmm..... czy nie powinno to wszystko leżeć w pierwszym pomieszczeniu zamiast na zewnątrz drzwi ? Przecież z tego korytarza korzystamy nie tylko my. Tam w ciągu tygodnia pojawiają się rożni grajkowie, klubowicze HDK i inne takie.

A może porostu któregoś pięknego razu zapomniało nam się pozbierać wszystko z trawy.
Powodów może być wiele.
Trzeba porostu liczyć lub zapisać ile czego zabieramy i po imprezie sprawdzić co wraca do magazynu.
Ja lub Jacek zapisujemy jaką broń i amunicję zabieramy na strzelnicę a ktoś inny musiałby być odpowiedzialny za rozliczenie pozostałego wyposażenia.
12/70=> 9x19=> 7.62x39=> 7.62x25=> 5.56x45/223 REM=> 22LR=> 0.177 AA Pro Sport=>Derringer .45 CP

Offline kingtiger

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 274
Klubowe materace
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 05, 2011, 08:10:39 am »
Darek kiedyś tydzień czasu woziłem w samochodzie taki obrotowy "spiner" na żółtej ramce a wyciągnąłem go spod  kulochwytu na 100 m. Znalazłem go po któryś niedzielnych zawodach w poniedziałek jak pojechałem postrzelać z pistoletu w poniedziałek. Może popper czy blachy zostały na strzelnicy a złomiarze się nim zaopiekowali. Trzeba w niedzielę wyjaśnić będzie parę spraw z tego co widać. Darek po co komu popper jeżeli do niego nie strzela.  Po ostatnim używaniu popperów ( 4 szt. ) zapakowaliśmy je do Jacka do samochodu. Co do tarcz - to mam swoje IDPA Które wożę w samochodzie.
"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine"

nateck

  • Gość
Klubowe materace
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 05, 2011, 09:58:19 pm »
o =|=....nieźle....
Panowie....we własnym gnieździe srać to lekka przesada....szabermacherom łapy u=|=ić....

popery...blachy...faktycznie może i poginęły na placu boju....ale materace podmienione ??? co to ma być ??? Może trzeba bardziej weryfikować "klubowiczów" ... tworzymy pewną społeczność...płacimy składki...a tu takie rzeczy??? Zaufanie spada do zera...

sprawa się nie wyjaśni...bo jak ?

przyczyniam się do propopzycji Darka, by robić spis tego, co wychodzi/wraca z/do magazynu...

Offline ryba MR

  • KKS VIS
  • Shooter
  • ***
  • Wiadomości: 510
Klubowe materace
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 07, 2011, 08:17:17 am »
Witam
Propozycja Darka

1.   Pobieranie broni – pobierasz rano broń w magazynie, oddajesz wyczyszczoną po strzelaniu również w magazynie. (Niedopuszczalne będzie zdawanie broni na strzelnicy do Darka lub Jacka). Pobierasz oddajesz w magazynie osobiście.
2.   Pobieranie sprzętu, popery, blaszki, materace - osoba deklaruje pobranie sprzętu, osobiście oddaje go w magazynie. Koniec scedowania obowiązków na ciągle te same osoby.  Pobierasz i oddajesz w magazynie osobiście.

 :evil:  :evil: KONIEC CWANIACTWA :evil:  :evil:
Pozdrawiam Maciej
===================
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Jan Paweł II

Offline jerbro

  • Administrator
  • Shooter
  • *****
  • Wiadomości: 1373
Klubowe materace
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 08, 2011, 03:01:34 pm »
Cytat: "rado"
...szczególnie, że z tą bronią przemieszczać się mogą poza strzelnicą tylko ludzie z dopuszczeniem do broni. Więc nie można twierdzić: "Jeżeli pobrałeś z magazynu to musisz także oddać" bo przecież nikt jej we własnym samochodzie nie może wieźć.


Skrót myślowy Maćka. Wiadomo kto może przewozić broń.

Cytat: "rado"
Poza tym... nie utrudniajmy sobie wszyscy życia... Jest wystarczająco wiele rzeczy, które nam je utrudnia.


To o czym pisze Maciej ma nie utrudniać życia innym. W niedzielę rano potrafi być w magazynie nawet kilkanaście osób. Na koniec dnia jest już garstka a gratów tyle samo.

Radku, Panowie, powyższe jest wynikiem obserwacji z wielu ostatnich miesięcy. Kilka osób prawie regularnie odczuwa to na własnej skórze. Są tacy, którzy uważają, że skoro płacą składki to ich praca dla Klubu jest w 100% wykonana. Są tacy, którzy przyjeżdżają po 11-tej, gdy już wszystko jest porostawiane i zmykają wcześniej bo żony, dzieci, kochanki i inne ważne sprawy... Są tacy, którzy obecni są systematycznie na każdych spotkaniach i regularnie się udzielają w pracach klubowych. Więc nie dziwcie się, że tym ostatnim puszczają nerwy i szukają rozwiązań tego problemu.(Ryba nazwał to bardziej poprawnie)
Pozdrawiam
    Jurek
  SP2BRO

rado

  • Gość
Klubowe materace
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 08, 2011, 05:58:26 pm »
Więc o ile co do punktu drugiego zgadzam się - jak zresztą to napisałem - całkowicie, to odnośnie pierwszego to uważam go za trochę nadmiarowy... broń ze strzelnicy i tak muszą odebrać osoby upoważnione...
Oczywiście czyszczenie broni i oddanie jej w odpowiednim stanie to zupełnie inna para kaloszy, ale to można jeszcze zrobić na strzelnicy tak jak np. ja to zwykle robię.